Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zmumifikowane zwłoki znaleziono w Lublinie. Mogły leżeć kilka miesięcy

Zwłoki mężczyzny, który zmarł nawet kilka miesięcy temu, ujawniono wczoraj w Lublinie. Teraz policjanci będą ustalać przyczynę jego śmierci.

W piątek późnym popołudniem na terenie jednej z posesji przy ul. Cedrowej w Lublinie znalezione zostały zwłoki. Jak przekazali nam nasi czytelnicy, ciało mogło leżeć tam od jesieni, a wokół walały się butelki po alkoholu.

Jak ustaliliśmy, na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Ciało mężczyzny znajdowało się w przybudówce jednego z budynków. Sierż.szt. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin poinformował nas, że wstępnie nie stwierdzono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie.

Wstępne oględziny wykazały, że mężczyzna w wieku ok. 60 lat mógł stracić życie kilka miesięcy wcześniej. Zwłoki były już zmumifikowane. Sprawą zajmują się teraz policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora będą ustalać dokładną przyczynę śmierci mężczyzny. Szczątki zostały zabezpieczone od badań sekcyjnych.

(fot. nadesłane)

14 komentarzy

 1. Trzeba by zrobić badania nie zwłokom, tylko butelkom je otaczającym.

 2. Halo redakcji cudowna…co to znaczy że …”zwłoki były już zmumifikowane ?” Mumifikacja to działanie osób trzecich który ma zapobiegać rozkladowi zwłok. Więc coś tu nie gra.

  • Przed zamieszczeniem komentarza warto co nieco poczytać:
   https://ciekawe.org/2017/09/28/mumifikacja-zawsze-dzielem-czlowieka/

   Dwa rodzaje mumifikacji celowa i naturalna. Naturalny proces utrwalenia zwłok, określany jako strupieszenie zachodzi w środowisku suchym i przewiewnym, przy względnie wysokiej temperaturze powietrza, które pozwala na szybką utratę wody z powłok skórnych i narządów wewnętrznych.

   Więc coś tu nie gra, ale z komentarzem Pana/Pani…

   Miłego dnia.

 3. Dokładnie chodzi mi o słowo klucz czyli „już „. Bo albo wniosek że pół roku czy jakiś podobny okres to już jest obowiązek mumifikacji no albo się walneliscie i chodziło o to że zwłoki po tym okresie były już w stanie rozkładu aż do szkieletu. Pozdrawiam segregatorów wypowiedzi i tekstów

 4. To Wy czytajcie trochę więcej i analizujcie warunki danej sprawy…A ten bałwan kaczoTower a raczej jego ksywa daje do zrozumienia że ma kompleks prezesa Jarosława i dlatego sam siebie mieni „Tower ” bo pewnie jest tak samo mały tylko na umyśle

 5. zespól ratownictwa,podjęli próbę ratowania?

  • Nie podjął ponieważ aby ożywić mumię to defibrylator musiał by być podpięty bezpośrednio do elektrowni w Kozienicach a jak wyjeżdżali z bazy to kabla zapomnieli.

 6. toś to nieśmiertelny Tow W I Lenjn

 7. Tow. Wł. Ilicz Lenin

 8. Zobacz co stanie się z twoim ciałem jak będziesz codziennie wypijał setkę wódki.

Z kraju