Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Napadł na bank z bronią w ręku. Długo nie cieszył się wolnością (foto)

Po tygodniu od dokonania napadu na placówkę bankową policjanci zatrzymali sprawcę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na jedną z placówek bankowych w Biłgoraju. Jak już informowaliśmy, we wtorek 26 marca do środka wszedł mężczyzna, trzymając w ręku przedmiot przypominający broń. Następnie zażądał od obsługi wydania gotówki.

Pracownice obawiając się o swoje życie spełniły jego żądania. Mężczyzna zabrał pieniądze i uciekł w nieznanym kierunku. O zdarzeniu natychmiast powiadomiona została policja.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju i Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Intensywne działania funkcjonariuszy oraz ich współpraca doprowadziły do zatrzymania napastnika. Okazał się nim 38-latek z powiatu zamojskiego.

Dokonano też przeszukania jego miejsca zamieszkania. Tam mundurowi ujawnili pudełko, w którym znajdowały się dwa przedmioty przypominające swoim wyglądem broń. Dodatkowo udało się odzyskać część skradzionej gotówki.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Śledczy skierowali do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku i mieszkaniec powiatu zamojskiego został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Napadł na bank z bronią w ręku. Długo nie cieszył się wolnością (foto)

(fot. policja)

Jeden komentarz

  1. ile ukradł 3000 zł ? xD

Z kraju

Polityka i społeczeństwo