– Zjeżdżały dziesiątki ciężarówek. Mówił, że to pomoc humanitarna. Odpadów w Bełżycach jest o wiele więcej

Składowisko odpadów na wjeździe do Bełżyc nie jest jedyne. Okazuje się, że drugie, jeszcze większe, znajduje się po drugiej stronie miasta.

Rano informowaliśmy o dużym składowisku odpadów tekstylnych, jakie znajduje się na wjeździe do Bełżyc od strony Babina. Setki ton odpadów na granicy miasta. Mieszkańcy obawiają się najgorszego. Na hałdzie znajduje się kilkaset ton spakowanych w ważące po ok. 500 kilogramów bele, starych ubrań, butów, bielizny, a nawet tornistrów, peruk, firanek, czy też innych śmieci. Wszystko znajduje się kilka metrów od jezdni, w żaden sposób niezabezpieczone zarówno przed dostępem osób postronnych, jak też działaniem warunków atmosferycznych.

Jak nas informowali okoliczni mieszkańcy, wcześniej znajdowało się to w pobliskim budynku. Jego właściciel wywiózł wszystko na zewnątrz, poza swój teren, gdyż mężczyzna, który wynajmował obiekt, zniknął i nie zapłacił za czynsz. Na odpadach nakleił również informacje, do kogo one należą.

Jak się okazuje, jeszcze większe składowisko odpadów znajduje się z drugiej strony miasta, przy ul. Przemysłowej. Udało nam się również ustalić kolejne fakty związane z tym, skąd owe odpady się wzięły. Mianowicie ten teren również należy do tego samego właściciela. Jakiś czas temu zgłosił się do niego przedsiębiorca, który wynajął magazyny po byłej bazie GS-u i budynek przy granicy z Jaroszewicami. Na miejsce zaczęły przyjeżdżać ciężarówki z belami tekstyliów. Jak tłumaczył wtedy wynajmujący, wszystko zostanie przeładowane na inne samochody i wywiezione na Ukrainę w rejon działań wojennych, jako pomoc humanitarna.

Niebawem mężczyzna zniknął pozostawiając po sobie wszystkie zwiezione odpady. Nie zapłacił za wynajem magazynów, więc ich właściciel wywiózł wszystko na zewnątrz. Jak ustaliliśmy, tylko na ul. Przemysłową przywieziono ponad 30 pełnych ciężarówek odpadów. Jest ich więc tam ok. 600 ton, kolejnych kilkaset ton znajduje się przy ul. Lubelskiej. Oznacza to, że do Bełżyc zwieziono ponad tysiąc ton śmieci, a ich właściciel przepadł.

100

101

102

104

105

106

107

(fot. nadesłane)
2018-08-19 21:34:29

Zobacz również

30 komentarzy

 1. No i git ..teraz tylko podpalić i po problemie

 2. na przemysłowej to chyba o wiele więcej niż 30, władze gminy już na początku roku mówiły o ponad 60 tirach

 3. Znaleźli Ben Ladena – znajdą i tego ,,przedsiębiorcę”. Tylko jeśli zdążył przepisać miliony choćby jak Pawlak na teściów i rodziców, to za utylizację zapłacimy wszyscy. No chyba, że zdąży podpalić – to wciągniemy to nosem.

 4. Cześć lublin112 coś wam te tony źle podali albo ktośźlepoliczył 🙂 w gm Garbów i Jastków byla podobna sytuacja wszystko nadal leży ludzie trochę porozbierali reszta któryś rok z rzędu leży

 5. Możew końcu ktoś się za to zabierze
  Pod Lublinie jest kilka sortowanie „używanych ubrań”

 6. Macie swoja akcje humanitarną..!!! hehehe…

 7. Dlaczego właściciel magazynów wywiózł wszystko na zewnątrz? Jakim prawem? Dlaczego nie został jeszcze ukarany za zaśmiecanie terenu?

  • Dlatego że biznes to prywatyzacja zysków i nacjonalizacja strat. Gdyby najemca zostawił po sobie walizkę z milionem dolarów, to co innego. Ale stertę śmieci? Wystarczy wywieźć na publiczny (czyli w opinii prywaciarza – niczyj) teren i problem z głowy. A za utylizację niech płaci kto inny. Ważne, że magazynu już nikt nie blokuje i można wynająć komuś innemu.

  • Podrzuciłeś facetowi masę śmieci, za które wziąłeś kasę. Tak się nie robi. Wróć, posprzątaj, zapłać za wynajem i legalną utylizację tego syfu. Sąd weźmie to pod uwagę, ale kuper i tak ci przetrzepią.

   • Właściciel mógł przed wynajęciem zażądać kaucji tak jak przy wynajmie mieszkań a tak d blada podrzucił następnemu wygląda mi to na zmowę.

  • tez mi sie tak zdaje on wynajal wiec jego brocha zeby to zaaltwic a nie wywiozl za plot

 8. Właśnie mnie dziwiło, dlaczego mniej więcej od tygodnia mieszkańcy Bełżyc chodzą tak elegancko ubrani. A tego biznesmena DS powinny odwiedzić służby. Śmieci są teraz na topie, więc facet będzie miał spory problem. PiS i Ziobro mogliby z tego zrobić pokazówkę i wysłać mocny sygnał do robiących z naszego kraju śmietnik Europy.

 9. W sumie sprytnie. Wynająć magazyn, zapełnić śmieciami i zniknąć…

 10. To na tym ma polegać ta dobra zmiana, że do kraju wwożone są śmieci z zachodu?

 11. Jak mówił Lechu : przyjeżdżajcie i róbcie interes?

 12. Kuwa trzeba było się zainteresować co gościu zwozi do Twojej ‚posiadłości’ a nie teraz wywalić wszystko przed bramę w ilości piramidy Heopsa! Teraz gmina powinna obciążyć ‚sprytnego’ właściciela kosztem wywozu i utylizacji.

 13. A w robocie czyściwa wiecznie niema.

 14. Apelowanie do honoru i uczciwości tych biznesmenów dobrej zmiany nie ma sensu. Winni są obaj, ale odpowie tylko ten, który nie finansował i nie popierał PIS.

  • Tak kretyńskiego komentarza dawno nie czytałem. Chyba z choinki się urwałeś lub cie z pierdla wypuścili, skoro nie jesteś na bieżąco w temacie śmieci jak i kto i dlaczego, podpala tego typu składowiska. Podpowiem ci. To TuSSk zostawił po sobie tą śmieciową agencję.

 15. Podpalić nawet i dziś

 16. nie mógł tego wywieźć do Puszczy Białowieskiej? Tyle teraz tam pustych polan bo ostatnim rąbaniu kornika.

 17. Spokojnie za jakiś czas dostaną ‚samozapłonu’

 18. Tak przy okazji ..ludzie po co kupujecie tyle ubrań. Szafy się nie zamykają w przeciętnym polskim domu.

 19. Hehe, cwaniak najpierw zainkasował grube tysiące ojro za wywiezienie szmat z jakiegoś bogatego kraju UE, potem znalazł idiotę, który uwierzył w bajkę o żelaznym wilku nt. pomocy humanitarnej. I teraz w Bełżycach, podobnie jak w innych miejscach w Polsce, mamy składowisko odpadów, które pewnikiem niedługo spłonie w dziwnych okolicznościach. Mafia śmieciowa żyje i ma się dobrze.

  • nie idiotę tylko to są z góry zaplanowane układy, szybki duży pieniądz, za utylizację zapłaci państwo czyli my, a nawdycha się trucizny społeczeństwo czyli my. Jeśli ci z góry mają z tego jakąś kasę to kary i utraty mienia nie będzie. Jaki to problem znaleść ,, słupa ,, za parę groszy, na którego wszystko pójdzie i gdzieś sobie zniknie. Nie takie ambergoldy w tym skorumpowanym od lat kraju przechodzą.

 20. Nie zdziwil by mnie fakt jesli by to byla firma z Ćmiłowa. Niby ubrania dla potrzebujących a tak na prawde na dyskonty idzie. Taka niby „fundacja z sercem”

 21. No nieźle. A temu co to narobił można teraz soli nasypać na ogon. Dlaczego nikt nie interweniował jak się to zaczęło?

 22. Niewiem kiedy zaczeli te szmatławce wywalać na przemysłowej, ale te przed Jaroszewicami to wywozili w środę już przed południem. A więc tak się świętuje WNMP…

 23. Nie dość że wali w tych Bełżycach gnojowicą to jeszcze wizualnie, dojechali to miasto, chyba na 600lecie co za syf

 24. ojojojoj ale tragedia…. jak sie w MPO zapalily smieci, to napisaliscie „Dziesiątki tysięcy strat” (http://www.lublin112.pl/dziesiatki-tysiecy-strat-50-strazakow-akcji-byl-jeden-wiekszych-pozarow-ostatnim-czasie-zdjecia/) i jakaz to straszna strata byla, a teraz to smiecie leza, skoro to takie cenne „paliwo” to niech uczciwie je kupuja smieciarze a nie jeszcze trzeba doplacac zeby laskawie smieci zabrali – a ten wlasciciel niech im to teraz opchnie i wszyscy beda zadowoleni.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online