690 680 960

Dziesiątki tysięcy strat i 50 strażaków w akcji. To był jeden z większych pożarów w ostatnim czasie

Pożar, który w środę nad ranem wybuchł w Rejowcu Fabrycznym, był jednym z większych, jakie przyszło gasić strażakom w ostatnim czasie. Akcja gaśnicza trwała cały dzień.

Na ok. 80 tys złotych oszacowane zostały straty po środowym pożarze w Rejowcu Fabrycznym. Jak już informowaliśmy, spłonęła znajdująca się przy ul. Cementowej hala, w której przechowywano tzw. paliwa alternatywne.

Ogień został zauważony nad ranem. – Informacja o pożarze magazynu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie o godzinie 4:52. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej stwierdzono, że budynek magazynowy jest w 60 % objęty pożarem – wyjaśnia mł. bryg. Wojciech Chudoba z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

W budynku składowane było około 400 ton surowca wykorzystywanego jako paliwo alternatywne. Akcja gaśnicza była utrudniona m.in. z powodu dużego zadymienia jak też rodzaju płonącego surowca. Ten trzeba było wywozić ciężkim sprzętem na plac, gdzie był przelewany wodą.

Akcja gaśnicza trwała prawie 19 godzin. Brało w niej udział łącznie 50 ratowników z 17 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Chełma i z Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Kanie, Wólka Kańska, Rejowiec, Staw, Czułczyce, Siedliszcze. Podczas działań na miejscu zdarzenia obecni byli też pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i przedstawiciel Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego miasta Rejowiec Fabryczny.

43

42

40

(fot. mł. bryg. Wojciech Chudoba, KM PSP Chełm)
2017-04-14 23:23:40

11 komentarzy

 1. Normalie za palenie takim „paliwem alrnatwnym” są mandaty.

 2. O jakie paliwa alternatywne chodzi? Na zdjęciu widzę górę śmieci.

 3. Paliwo alternatywne to są właśnie śmieci o odpowiedniej kaloryczności, plastiki, folia, papuer , drewno – zanieczyszczone i niezdatne do przetworzenia. Wystarczy poczytać, zamiast jak marceli szpak dziwić się światu…

 4. Paliwa alternatywne w tym przypadku to odpady które po przesortowaniu zamiast składować firmy wożą tam do spalenia. Taki wymóg prawny.

 5. A ja nie mam prawa spalić suchych gałęzi drzewek owocowych na ognisku na działce…

  • Weście Wy się co po niektórzy ogarnijcie , paliwo alternatywne można spalać tylko trzeba mieć do tego piec i oczywiście odpowiednią filtrację ku temu stworzoną , a Wy tu o tym , że w domu mandaty , waszych domów by na taką filtracje zabrakło jak maja firmy które to spalają

   • Nie chodzi o filtry
    Tylko o nazewnictwo
    Nie można nazwać tego normalnie odpadami tylko zamydlać oczy jakimś paliwem alternatywnym ??
    Paliwo to można robić z woreczków i innych plastików po przez proces ponownej rafinacji podgrzanego towaru a nie po przez spalanie tej góry śmieci.

   • Czytaj ze zrozumieniem. uczą tego w podstawówkach.

   • No ale teraz się spaliły raczej bez filtra, więc to nie były paliwa, tylko zwykłe śmieci. 😉

 6. konstrukcja hali sie nie spalila, tylko plandekowy dach i troche blachy falistej, przyjmijmy juz nawet 40tys, zostaje 40tys na 400 ton smieci, czyli 100zl za tone, to ja sie pytam dla czego za odbior POSEGREGOWANYCH smieci nie placa ludziom tylko ludzie maja jeszcze placic?? i to jeszcze 2x wiecej niz przed tym jak nie trzeba bylo segregowac!

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas