Setki ton odpadów na granicy miasta. Mieszkańcy obawiają się najgorszego

Od kilku dni na wjeździe do Bełżyc straszy hałda odpadów tekstylnych. Znajdują się one tuż przy drodze, nie są też w żaden sposób zabezpieczone.

Osoby wjeżdżające do Bełżyc przecierają oczy ze zdziwienia. Tuż przy samej drodze prowadzącej od strony Babina, znajduje się ogromna hałda odpadów tekstylnych. Są to spakowane, w ważące po kilkaset kilogramów bele, stare ubrania, buty, bielizna, a nawet tornistry, peruki, firanki, czy też inne śmieci.

Wszystko leży poukładane kilka metrów od jezdni. Co ważne, w żaden sposób nie zabezpieczone zarówno przed dostępem osób postronnych, jak też działaniem warunków atmosferycznych.

Staraliśmy się ustalić, skąd się taka ilość odpadów wzięła w tym miejscu. Napotkane w pobliżu osoby wyjaśniają, że w znajdującym się obok budynku, funkcjonowała sortownia odzieży. Przedsiębiorca wynajmował obiekt, w którym segregował pochodzące ze zbiórek ubrania.

To co się nadawało do użytkowania sprzedawano, resztę zaś składowano w środku. Jednak po pewnym czasie mężczyzna zniknął i przestał płacić właścicielowi budynku czynsz. Ten, wszystko co zostało w środku, wywiózł i złożył przed ogrodzeniem, podpisując, do kogo to należy.

Rzeczywiście na niektórych z bel znajdują się naklejone kartki z adresem firmy z Lublina. Tymczasem mieszkańcy obawiają się, że ktoś może spróbować, w znany sposób z licznych doniesień telewizyjnych, pozbyć się tych odpadów.

– Przecież jeżeli ktoś przyjdzie w nocy i to podpali będzie to katastrofa ekologiczna. A nawet w obecnym stanie jest to groźne, zacznie to wszystko gnić i śmierdzieć, do tego może się tu pojawić plaga szczurów – wyjaśnia nam jedna z napotkanych kobiet.

Do sprawy wrócimy.

(fot. lublin112)
2018-08-19 :31:04

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Czy jakiś mieszkaniec Bełżyc mógłby mi powiedzieć, czy widoczne na zdjęciu nr 8 niebieskie spodnie tam jeszcze są.

 2. Ja sie pytam gdzie są ekolodzy? Takie sprawy gdzie nie zarobią grubych baniek juz ich nie obchodzą dla dobra ziemi.

  • Ekolodzy liczą korniki w puszczy.Przepraszam liczą kasę w banku.

   • Jak branie kasy od koncernów jest takie proste to dlaczego wy jej nie bierzecie…? Myślicie że ekolodzy nie potrzebują pieniędzy na naprawę szkód…? Koncerny zatruwające środowisko muszą zapłacić za usunięcie szkód! Co w tym k… dziwnego…? powtarzacie głupie plotki bez zastanowienia czy są prawdziwe… Co wam ci ekolodzy złego zrobili…? Macie pretensje, że dzięki nim mamy czystsze powietrze, wodę..? Ehhh tłumacz tłumokowi a on i tak wie lepiej…

   • … zastanówcie się czy jakby ekolodzy nie trzymali ręki na pulsie to mielibyśmy jeszcze gdzie odpoczywać na łonie natury…? wiem wiem wy tylko w galerii odpoczywacie handlowej… tam chłodno, komarów nie ma…

 3. za fraki i do pudła

 4. I gdzie jest to państwo dla obywateli – piękne hasła a w rzeczywistości pseudoprzedsiębiorcy są bezkarni, robią co chcą nabijając portfele. Ale nie ma co się dziwić skoro prawa nie przestrzegają otwarcie premier i prezydent – dają nam wszystkim przykład jak postępować mamy, jak coś nam nie pasuje to złe prawo i mamy je w nosie.

 5. jeszcze się nie pali ? dziwne

 6. Wystarczy zacząć kontrolować wszystkie TIR-y co nam tu do Polski zworzą „skarby” z za zachodniej granicy.

 7. Może by wystarczyło nie zamazywać tej kartki z danymi firmy…
  Czy odpowiednim służbom tak trudno jest wpłynąć na tą firmę, aby to zutylizowała.
  Ech ci lubelscy „biznesmeni”…

 8. Imię i nazwisko przedsiębiorcy jest znane, więc w czym problem?

 9. może to ten sam „przedsiębiorca” co zostawił taki prezent również w gminie Garbów i Jastków po czyszczeniu magazynów koło Kielc?

 10. W bełżycach na ul przemysłowej taka sama hałda leży

 11. A może to nowy dyskont odzieżowy w juzikowie…

 12. „Ten, wszystko co zostało w środku, wywiózł i złożył przed ogrodzeniem,”

  Skoro wiadomo kto podrzucił te śmieci, to niech za to odpowiada. Co z tego, że powiesił kartkę, że te śmieci nie są jego? Były na jego terenie i je nielegalnie wyrzucił powodując zagrożenie dla środowiska. To jego problem. Trzeba było zabezpieczyć się kaucją od wynajmującego na wypadek takiej sytuacji, a nie wywalać śmieci do lasu.

 13. To dlatego mają czerwone oczy …
  „Osoby wjeżdżające do Bełżyc przecierają oczy ze zdziwienia.”

 14. Za łeb tego co to wywlekł

  Powinni obciążyć tego cwaniaczka co wywiózł to poza teren , jak brać kasę za wynajem to było dobrze A jak nie to do więzienia nie patyczkowaź się

 15. Dokładnie tak nie jaki Pan W powinien ponieść karę za ten bałagan. I odpowiedzieć za udostępnianie danych firmy do publicznej wiadomości RODO. No ale jak widać wszyscy są bezkarni. A co by było jakby firma z drugiej hali zwinęła manatki i zostawiła gratisy też by wywieźli baniaki z chemikaliami pod drogę aby pozbyć się problemu. A może zabiorą to z sortowni w 1 poniedziałek miesiąca Takie rzeczy tylko w Polsce….

 16. Co to za prawo??? Wynajmujesz (plac, budynki) w dobrej intencji , najemca ma inną intęncję a karany jest własciciel???Takiego bizmesmena juź bym tak urządził że do końca źycia odechciało by się jemu prywatnej inicjatywy. Miał PiS uporządkować ten kraj a jest jak za PO,dbają tam gdzie będą mieli wyborców 500+.

 17. Prawo w ochronie środowiska zostało przekroczone. Niech policja i prokuratura przestaną zdejmować koszulki z pomników i namierzą właściciela sortowni śmieci. Należy go ukarać i zobowiązać do usunięcia szkody. Brak reakcji władz świadczy, że PIS chce z Polski zrobić śmietnisko Europy.

 18. Dlaczego dane firmy są zamazane? To nie są dane osobowe, w dodatku są jawne,dostępne w CEIDG. Z jakiej racji zostały ukryte?

 19. Coś takiego jest w dwóch miejscach i oba na terenie belzyc. Jedno na lubelskiej wylot na babin a drugie na przemysłowej wylot na brlzyce

 20. Taki sam bałagan ma właściciel hal magazynowych na swoim podwórku oraz w lesie za gospodarstwem. Tym także powinni zając się ekolodzy.

 21. On ma wakacje nad morzem a my pijemy zatrutą wode, on ma nowe auto a my oddychamy zatrutym powietrzem, on ma nowy dom a my przyjaciół chorych na raka. Teraz gangsterzyku wstań, ręce na głowe i pod mur nie udźwigniesz nawet tych spojrzeń bo nie jesteś wojownikiem tylko słabeuszem i kłamcą. Nie wiesz co to odpowiedzialność ale my wiemy i podarujemy ci ten wspaniały prezent w postaci konsekwencji, z miłości do ciebie głupcze abyś się nauczył.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online