690 680 960

Zdewastowali przystanek, teraz urzędnicy zapraszają wandali do pokrycia szkód. „Mamy świadków i nagranie”

Do dzisiaj, do godzin popołudniowych mają szansę zgłosić się wandale, którzy zdewastowali przystanek w Czerniejowie pod Lublinem. Jeżeli nie przyjdą i nie pokryją strat, Urząd Gminy Jabłonna przekaże materiały tej sprawy policji.

Do dewastacji wiaty przystankowej doszło przedwczoraj w Czerniejowie pod Lublinem. Nieznane osoby wybiły jedną z bocznych szyb.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Wczoraj Gmina Jabłonna opublikowała apel do wandali, „zapraszając” ich do pokrycia strat finansowych.

– Grupa młodych osób, która wsiadła wczoraj (28.09) o 15:22 do autobusu linii numer 17 na przystanku w Czerniejowie jest proszona o zgłoszenie się do Urzędu Gminy w celu ustalenia kwoty odszkodowania za zbitą szybę na przystanku. Czas macie do jutra (30.09) do 15:30, w innym wypadku sprawa zostanie zgłoszona na policję. Mamy świadków tego zdarzenia oraz zabezpieczony monitoring z autobusu MPK – czytamy w gminnym komunikacie.

(fot. UG Jabłonna)

32 komentarze

 1. Podpis elektroniczny

  A co z podpalaczem sanepidu ?

 2. Nie do końca rozumiem motywy działania sprawców. Droga wyremontowana, chodniki, wiata przystankowa żeby nie padało na głowę i nie wiało więc tylko cieszyć się z tego, że taka nowoczesna infrastruktura. Jak ma się zbyt wiele energii to przecież można pójść na siłownię, pograć w coś. Czym i po co popisywać się, tym, że jest się nieprzystosowanym do życia w otoczeniu.

  • Po prostu głupi ludzie.

   Taka prawdziwa dzicz. Niby powinni być myślący, ale nie są.

   Należałoby skończyć z lewacką poprawnością i takich izolować i piętnować. Może by to pomogło.

 3. Teraz rozumiem dlaczego na niebie tak błyskało, to Starlinki robiły fotki tego przystanku .

 4. Marian , można pójść poprostu popracować , jakby trole ozapierdzielali się cały dzień , to nie chciało by im się demolować przystanków ….

 5. Od razu dowody na policję i nie cackać się ,przystanki ,znaki drogowe czy barierki im przeszkadzają niech tymi durnymi łbami beton przywali jeden z drugim .

 6. zgłaszać i niech płacą

  • Jedyne co mogłoby ich czegoś nauczyć to jakby zapłacili wielokrotność szkód.

   Chociaż zapewne to zmusiłoby tylko do większej ostrożności i zwracania uwagi na kamery podczas niszczenia…

 7. A czy świadkiem jest ten co mieszka obok przystanku największy konfident ze wsi ?

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas