Zawracał autobusem na rondzie, jednak z niewłaściwego pasa ruchu. Zderzył się z citroenem (zdjęcia)

Kierowca autobusu komunikacji miejskiej doprowadził do zderzenia z citroenem. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17:30 na rondzie Braci Rylskich w Lublinie, czyli skrzyżowaniu ul. Grygowej, Plewińskiego i Pancerniaków. Zderzyły się tam dwa pojazdy: samochód osobowy i autobus komunikacji miejskiej. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący autobusem mężczyzna jechał od strony al. Witosa. Poruszając się prawym pasem jezdni, na rondzie postanowił zawrócić. Doprowadził do zderzenia z citroenem, którego kierująca poruszała się lewym pasem jezdni na wprost.

W zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

65 komentarzy

 1. Czy redakcja zweryfikowała już swój tytuł artykułu i znajomość przepisów ruchu drogowego?!

 2. Czy to opinia redakcji, że zawracał z niewłaściwego pasa? Czy może tak jak mi kiedyś redakcja odpisała, że to nie ich inicjatywa a informacje dostają od policji?

  • Nie my prowadzimy czynności na miejscu zdarzenia, lecz robi to policja. My publikujemy to, co policjanci ustalili oraz jaki werdykt w danym zdarzeniu wydali. W tym przypadku uznali za winnego kierowcę autobusu, argumentując to tak, jak napisaliśmy w tym materiale.

 3. Słyszałam inną opinię policji. Pytanie młody robił zdjęcia i tak usłyszał od uczestników czy potwierdzone info od Policji proszę o weryfikację bo mam prawy bok do naprawy 🙂

  • Jak masz prawy bok do naprawy, to radzę pojechać na parking pod leklerka na Turystycznej, czy pod tesko. Na tym rondzie faktycznie oznakowanie poziome nie zgadza się z pionowym i jeśli trafisz na kogoś z kasty (lub ze znajomościami tam) to możesz mieć kłopot.

 4. Czekam na waszą weryfikację i opinie Policji myślę, że to teraz ważna informacja dla kierowców bądźcie rzetelnym portalem doprowadźcie tą sprawę do końca jestem ciekawa waszych ustaleń, a także policji i jakiegoś eksperta np WORD fajnie by było zrobić jakąś konfrontacje na tych skrzyżowaniach „rondach” o ruchu okrężnym widzę tyle opinii i znawcóf 🙂 że aż strach wyjechać w miasto.

 5. Antoni i była pani premier jest winna. Ponaginali prawo do swoich występków. Co było to i będzie na wieki, wiekow

 6. Na Jana Pawła też jest tak zje….e rondo i zależy od psa kogo sobie ukarze. Ale jakie władza na stołkach takie miasto!!

 7. Trolejbusem zawracajac na tym rondzie jest duże ryzyko, ze spadną pały i zaplacza się w sieć, blokując tym samym rondo. Dlatego trolejbusy w większości przypadków jeżdżą zewnętrznym pasem. Podobnie na rondzie przy Leclercu.
  Wyjątkiem zaś jest rondo przy zusie, na którym trolejbusy muszą zawracać ze środkowego pasa, bo rozmieszczenie sieci trakcyjnej uniemożliwia zawracanie z lewego pasa. Do tego już na rondzie są tabliczki informujace „bus”,ze trolejbus/autobus zawraca ze środka, ale jak pokazuje każdy dzień nikt na nie nie zwraca uwagi uważając, że trajtki pchają się tam na chama. Jest tam też oznakowanie poziome, ale bardzo już nieczytelne i jak widać nikt nie dba o wasze bezpieczeństwo, by te oznaczenia na pasach odnowić.

 8. Na tym rondzie, zjeżdżając z wewnętrzne ego (lewego) pasa, należy najpierw zjechać na zewnętrzny (prawy), ustępując pojazdów nim jadącym (one jadą swoim pasem), a dopiero potem zjechać z ronda. Nie ma przepisu, który pozwala na bezpośredni zjazd z wewnętrznego (lewego) pasa w prawo. Te strzałki na wjeździe to bzdura totalna, bo niby skąd ten co wyjedzie z następnego wjazdu ma wiedzieć, że pojazd na lewym pasie tu właśnie ma prosto, albo lewo. Sens by miały na rondzie z wyznaczonym pasami zjazdowymi, albo turbinowym. Kierowca trolejbusu nie powinien przyjmować mandatu. Ten co zmienia pas, musi ustąpić temu, który jedzie swoim pasem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska