Zauważył jadącego podejrzanie kierowcę. Był trzeźwy, ale policjanci nie odpuścili (foto)

Sądził, że ujął pijanego kierowcę. Alkomat wykazał jednak, że mężczyzna był trzeźwy. Policjanci postanowili jednak użyć narkotestera. Wynik był pozytywny.

W środę po godzinie 7 rano jeden z lubelskich strażników miejskich wracając do domu z nocnego dyżuru zwrócił uwagę na dziwne zachowanie kierowcy pojazdu dostawczego. Sposób jego poruszania wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Na ul. Osmolickiej uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił o wszystkim policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze drogówki przebadali mężczyznę alkomatem. Urządzenie wykazało jednak, że był on trzeźwy. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci nabrali wobec niego podejrzeń. Postanowili więc użyć narkotestera. Okazało się, że mieli rację, gdyż wynik był pozytywny. W organizmie mężczyzny wykryta została amfetamina.

Teraz kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Rozumiem, że interwencja, ale takie blokowanie DDR, szczególnie wjazdu z jezdni, to lekka przesada.

  • Gościu, swiadek ujął go tam, gdzie się dało, zapewne tam gdzie zatrzymywal się cpun za koljiem, milicja stanęła tam gdzie bylo zdarzenie, już nue szukaj dziury w calym. Może swiadek mial oddac kluczyki i poprosić o przeparkowanie?

  • Tamta ścieżka rowerowa to nieporozumienie więc lepiej niech blokują ją niż jezdnię.

   • Nieporozumienie?! Najlepszy kawałek DDR w mieście. Co prawda w takiej sytuacji rowerzysta jadący w stronę Lublina musi wyskakiwać na czołówkę kierowcom jadącym na Prawiedniki, no ale dreszczyk emocji jeszcze nikomu nie zaszkodził.

 2. Droga Redakcjo, skoro był pod wpływem narkotyków to znaczy że nie był trzeźwy.

  • trzeźwy
   1. «niezamroczony alkoholem»
   Słownik PWN.

   Od kiedy słowo trzeźwy odnosi się do bycia, czy niebycia po narkotykach :)? Odurzonym jest się po narkotykach, a nie nietrzeźwym ;).

   • Nie mogę się z tym zgodzić ponieważ będąc odurzonym, nieważne jaką substancją, nie można być trzeźwym. Słownik Języka Polskiego, definicja słowa trzeźwy:
    1. realistyczny, jasny
    2. świadomy, nie znajdujący się pod wpływem środków odurzających lub alkoholu

    • Dyskusja bezcelowa… Pozdrawiamy

     • Nie wiem dlaczego uważacie dyskusję za bezcelową. Moje żródła to:
      Uniwersalny słownik języka polskiego – PWN 2003, 2006, 2008 – S. Dubisz.
      Być może opieracie się na starszych źródłach, a że Polska to kraj alkoholików to we wcześniejszych słownikach ujęto tylko alkohol. Świat się zmienia, nasz kraj troszeczkę też więc po 2000 roku zaczęła się także zmieniać definicja trzeźwości. Również pozdrawiam.

     • Pijaczek z parteru

      Dyskusja bezcelowa, bo pseudo redaktorkom się skończyły argumenty.

     • Bo Redakcja jak zawsze ma rację, nawet jak jej nie ma. To jedyna wada portalu. Mozę jednak czasem warto posłuchać wiernych czytelników?

      • Oczywiście zawsze rację mają komentujący :), co już wiele razy udowodnili :).
       Miłego dnia

     • Pijaczek z parteru

      Wasze odpowiedzi są po prostu żenujące. Tu nie chodzi o to kto „zawsze ma rację” tylko o umiejętność przyznania się do gafy i jakiejkolwiek refleksji. Tyle i aż tyle.

 3. Nalezałoby podać rok wydania i inne szczegóły słownika na jakim opiera sie Redakcja. Bo np. Słownik Jezyka Polskiego prof. Doroszewskiego z 1967r (11 tomów) uznaje nieupitego za tylko jedna z definicji trzeźwości. Można też zapytać znajomego lekarza, co oznacza pojecie trzeźwosci.
  Oczywiscie, człowiek pod wpływem psychotropów czy podobnych substancji nie jest trzeźwy.

 4. Poszukuję kierowcy na busa, dzisiaj zwolniło się miejsce.

 5. Walnął se w trąbę przed pracą, pewnie ciężki dzień mu się szykował a tu taki niefart. Zabrane chociaż PJ mu zostało?
  Swoją drogą nie wiem co gorsze, miałem nieprzyjemność raz pojechać po lekach które jak się potem dowiedziałem, zaburzają koordynację wzrokowo ruchową, pasy na rondzie zaczęły zlewać mi się w jeden, nie polecam. Może i świadomość jest normalna, nie tak jak po alko, ale co z tego jak nagle można stwierdzić, że nie wiadomo gdzie jechać. O ile podczas chodzenia nie odczuwa się tak zaburzeń, to przy większej prędkości mózg zaczyna świrować. Radzę zatem czytać ulotki do leków zanim postanowi się wsiąść za kółko czy chociażby na rower.

 6. Morderca

 7. Redakcjo, coś nie tak… Cytat z newsa : ” W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci nabrali wobec niego podejrzeń. Postanowili więc użyć narkotestera. Okazało się, że mieli rację, gdyż wynik był pozytywny. W organizmie mężczyzny wykryta została amfetamina.”

  I zadaję pytanie, jak to jest że podczas tej interwencji wykryto narkotesterem środek odurzający w postaci amfetaminy, a jeszcze 2-3 miesiące temu w śmiertelnym wypadku Zamość – Sitaniec zginął policjant wracający ze służby.
  Oskarżyli młodego kierowcę TIR-a bo narkotester pokazał wynik pozytywny. Po miesiącu młody kierowca ciężarówki zgłosił się sam ze swojej inicjatywy do redakcji „prostując te newsy’. Po badaniach laboratoryjnych w szpitalu okazało się nie brał żadnych środków odurzających. A jak nie wszyscy wiedzą owa ofiara – policjant po służbie była pod wpływem alkoholu…

 8. Redakcja jest dobra jak nie mają racji to od razu dyskusja jest zbędna redakcję trzebaby na narkotyki przebadac

 9. To się zatrudnij w Redakcji, jeden z drugim, i będziecie pisać poprawne teksty.

 10. Aaaa nie bądź mądrzejszy od swojej kozy

 11. Policjanci z luba******iej prewencji walą po nosach aż im tęczówki znikają do tego podbierają trawę jak kogoś złapią z towarem i jeżdżą lodówą w najlepsze, więc skoro policja może to czy to przestępstwo?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online