690 680 960

Zamość z najładniejszą iluminacją w Polsce. Wygrał plebiscyt i sprzęt AGD o wartości 50 tys zł.

Są już ostateczne wyniki ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą”. W finałowym głosowaniu Zamość pokonał wszystkich konkurentów i zdobył główną nagrodę, sprzęt AGD o wartości 50 tys. złotych.

Znamy już zwycięzców konkursu na miasto z najładniejszą świąteczną iluminacją w Polsce. Z naszego regionu do finału plebiscytu „Świetlna stolica Polski” zakwalifikował się Zamość. Za zwycięstwo w głosowaniu regionalnym, w którym to Zamość pokonał Hrubieszów, Lublin i Łęczną, miasto otrzymało sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Cała nagroda została przekazana najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

Teraz, w finale plebiscytu, Zamość rywalizował z innymi wygranymi miastami z każdego województwa. Praktycznie od samego początku walka o miano „Świetlnej stolicy Polski” toczy się pomiędzy Zamościem i Stalową Wolą. W końcówce głosowania do podium zaczęła się zbliżać Legnica, jednak ostatecznie większość głosów, jakie oddano na to miasto, nie została uznana.

Szala zwycięstwa o nagrodę, która jest nie byle jaka, przechylała się raz na jedną stronę, raz na drugą. Ostatecznie to Zamość, zdobywając 33 256 głosów, wygrał sprzęt AGD o wartości 50 tys. złotych. Niewiele mniej, gdyż 31 991 głosów uzyskała Stalowa Wola. Jak zacięta była walka pomiędzy tymi miastami świadczy fakt, że Częstochowa, która uplasowała się na trzeciej pozycji, otrzymała tylko 4 911 głosów.

W tym roku zamojska iluminacja robi wrażenie nie tylko na mieszkańcach, lecz również na turystach. Na Rynku stanęła 10-metrowa choinka z oświetleniem w technologii LED, na fasadzie ratusza podziwiać można ruchome płatki śniegu. Do tego dochodzi podświetlany napis I LOVE ZAMOŚĆ, mający wymiary aż 2 x 10 metrów. Na Rynku stoi także ponad 3-metrowa bombka, przyciągająca tysiącami migoczących świateł. Można do niej wejść, usiąść a także zrobić sobie w niej wyjątkowe zdjęcie. Iluminacja świąteczna objęła także ulice: Grodzką, Solną oraz Moranda. Tam pojawiły się świecące sople, zawieszone nad głowami przechodniów.

(fot. materiały organizatora)
2017-02-11 16:50:58

3 komentarze

  1. Bardzo się z tego werdyktu cieszę. Serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy tworzyli ten projekt – od podejmujących decyzje, aż po samo wykonanie i dalsze czuwanie, by nic się nie spartoliło od strony technicznej 🙂
    W ostatnim czasie o ile o sylwestrze w Zamościu można było snuć różne skrajne opinie, o tyle ta iluminacja naprawdę pozamiatała konkurencję i w pełni zasłużyła na końcowy triumf.

  2. Zamość rządzi! <3<3<3

  3. Brawo Zamość!!! Moje rodzinne miasto:)

Kursy walut

  • USD 4.348zł 0.51%
  • GBP 5.3595zł -0.03%
  • EUR 4.7089zł -0.15%
  • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas