Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast pieniędzy miał pocięte kartki. Do kradzieży przyznała się żona

Policjanci z Białej Podlaskiej ustalili sprawczynię kradzieży ponad 12 tys. złotych na szkodę jednej z bialskich firm. O dokonanie tego czynu podejrzewana jest 22-letnia żona zgłaszającego.

W miniony poniedziałek policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie o kradzieży ponad 12 tys. złotych. Mężczyzna relacjonował, że jest pracownikiem jednej z bialskich firm. W piątek zabrał ze sobą gotówkę, którą wpłacić miał po weekendzie do centrali. Kiedy w poniedziałek przekazywał pakiety okazało się, że w dwóch z nich brak jest pieniędzy. Zamiast tego wewnątrz znajdowały się wycięte kartki imitujące pliki banknotów.

Po podliczeniu okazało się, że brakuje ponad 12 tys. złotych. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić co się stało z pieniędzmi. Nawet nie wiedział, kogo ma podejrzewać o kradzież.

Kryminalni po analizie informacji uzyskanych od mężczyzny, ustalili personalia osoby mogącej mieć związek ze sprawą.

– Okazało się że to 22-letnia żona zgłaszającego. Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia. Choć początkowo kobieta zaprzeczała, że ma cokolwiek wspólnego ze sprawą, w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się do kradzieży. Stwierdziła również że gotówkę w większości wykorzystała na spłatę swoich zobowiązań – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Dzisiaj kobieta usłyszy zarzut. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-06-06 16:10:08
(fot. Policja Biała Podlaska)

14 komentarzy

Z kraju