Z budynków zostały gruzy. Zakończyło się wyburzanie pustostanów przy ul. Fabrycznej (zdjęcia)

Zakończyło się wyburzanie kamienic przy ul. Fabrycznej w Lublinie. Trwa obecnie wywożenie gruzu, wkrótce rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic: Unii Lubelskiej, al. Zygmuntowskich, ul. Lubelskiego Lipca’80, 1 Maja i Fabrycznej.

Pustostany znajdujące się po stronie Parku Bronowickiego są już historią. Budynki zostały wyburzone, obecnie trwa wywożenie gruzu z terenu rozbiórki. Wkrótce ruszą prace związane z przebudową skrzyżowania.

W ramach inwestycji przebudowane będzie rondo przy Gali wraz z wszystkimi czterema wlotami, rozebrany ma zostać stary i wybudowany nowy most w ciągu ul. Fabrycznej, która to również na całym odcinku uzyska nową nawierzchnię. Powstanie parking na zamkniętym wlocie ul. 1 Maja, oraz wyremontowane będą al. Zygmuntowskie. Powstaną nowe chodniki i drogi dla rowerów, zatoki autobusowe wraz z wiatami i biletomatami.

Na ul. Lubelskiego Lipca’80 wybudowana zostanie trakcja trolejbusowa, a na skrzyżowaniu ul. Bronowickiej z ul. Fabryczną sygnalizacja świetlna. Dla kierowców oznacza to, że ul. Lubelskiego Lipca’80 w kierunku ronda przy Gali zostanie wyprostowana. Nie będzie zawijasów, które obecnie sprawiają wiele problemów. Do tego ul. Fabryczna i al. Zygmuntowskie uzyskają nową nawierzchnię. Pasażerowie komunikacji miejskiej również będą mieli lepiej, gdyż trasy linii trolejbusowych uzyskają prostszy przebieg.

Zgodnie z planem, inwestycja ma zostać zakończona do końca października 2019 roku. 

 

 

 

 

 

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. No, nareszcie, nie będą straszyć.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem