690 680 960

Wojska lądowe zostaną wyposażone w 250 czołgów ABRAMS. Część z nich trafi do Lublina (wideo, zdjęcia)

Od przyszłego roku Wojsko Polskie otrzyma na wyposażenie czołgi M1A2 ABRAMS SEPv3. W środę na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej wicepremier Jarosław Kaczyński i minister Mariusz Błaszczak przekazali szczegóły dotyczące kontraktu.

26 komentarzy

 1. Po co czołgi? Wystarczy, że każdy będzie miał parasolkę przeciwrakietową i będzie bezpiecznie. Mam takie na magazynie i mogę sprzedać wPISdu bez przetargu.

  • a ić pan w pis du

   czołgi rakiety samoloty musza bronić naszego bilonowego długu… rosja tylko czeka żeby go nam zaatakować i zabrać….

 2. Jak: „wszyscy wiemy, gdzie ten agresor leży,” to nie ma co się obawiać, zanim się podniesie, nasze bohaterskie wojska go rozjadą Abrams’ami – bez jednego strzału, a ewentualne „zielone ludziki” dadzą w długą na sam ich widok…
  Tak nam dopomóż Bóg – (a co, tylko posłowie mogą?)

 3. Ruscy pewnie już robią w gacie ze strachu …a raczej ze śmiechu .Ot potega pancerna im pod nosem rośnie ,brawo panie Ministrze Błaszczak ,czuję się mega bezpieczny z tymi 250 abramsami .Nawet jakbyśmy mieli ich tysiac to i tak nic nam nie pomogą ,jak ktoś myśli ze kupując kilkaset nowoczesnych czołgów poprawi bezpieczeństwo kraju ,to jest w błedzie ….nie tędy droga drogi panie ,nie tędy

  • Jak już je rozwalą to znowu trzeba będzie kupić następne 250 i biznes się kręci. Zyski korporacje muszą mieć, Afganistan odpadł, to teraz otworzy się nowy teatr biznesowy, na naszej wschodniej granicy.

 4. Jeszcze kupta do tych abramsów kilkadziesiat helikopterów apacz … to dopiero bedzie bezpiecznie .A najlepiej kilka małych atomówek i umieśćta gdzieś przy granicy z Kaliningradem …to dopiero bedzie bezpiecznie .Ruskie padną na kolana przed taką potęgą

 5. „Chciałem podkreślić, że czołgi te będą dyslokowane na wschodzie naszego kraju, w 18 Dywizji Zmechanizowanej, tej najmłodszej, powstałej w 2018 roku, a w tym roku certyfikowanej, posiadającej już pełną zdolność bojową. Czołgi będą na wyposażeniu 1 Warszawskiej Brygady Pancernej i na wyposażeniu formowanej 19 Brygady Zmechanizowanej z siedzibą w Lublinie, a więc nie będzie konieczności dyslokacji w sytuacji zagrożenia”.
  – Zapomniał dodać, że ta „pełna zdolność bojowa” to na razie na papierze.

 6. Panie Ministrze wszystko ładnie pięknie tylko zapomniał Pan o podwyżkach które miały być od stycznia dla pracowników cywilnych wojska a mamy połowe lipca

 7. A będą je mieli gdzie trzymać czy skończą jak te Leopardy co rdzewiały przez kilka zim w plenerze, bo na czas nie wybudowano odpowiednich hangarów dla nich?

 8. „Otrzyma” „pozyska”

  Zwykłe wyprowadzenie pieniędzy z banustanu. Długi już po 10 pokolenie, a za chwilę będą „wieczne”. I wieczne niewolnictwo. Ale cicho sza.

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas