Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wnuk zaatakował nożem dziadków. 85-latek nie żyje, 75-latka trafiła do szpitala (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa swoich dziadków. Życia 85-latka nie udało się uratować, 75-letnia kobieta w stanie zagrażającym życiu trafiła do szpitala. Zatrzymanemu grozi dożywotnie więzienie.

W miniony piątek po południu wiszniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji w gminie Łomazy wnuk zaatakował nożem swoich dziadków. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi, którzy zatrzymali agresywnego 24-latka, podejrzewanego o ten czyn.

– Sprawca zadał ciosy zarówno 85-latkowi jak też jego 75-letniej żonie. Niestety pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować. Kobieta z obrażeniami ciała zagrażającymi jej życiu została przetransportowana do szpitala. 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość substancji zabronionych w jego organizmie. W weekend został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełniona zbrodnia zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Wnuk zaatakował nożem dziadków. 85-latek nie żyje, 75-latka trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wnuk zaatakował nożem dziadków. 85-latek nie żyje, 75-latka trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

  1. Coraz więcej przestępstw z użyciem noża. Handel noży powinien być kontrolowany, sprzedaż poniżej 18 lat zakazana a zakup nawet kuchennego noża powinien być możliwy za okazaniem pozytywnego badania lekarza psychiatry. Pistolety są zakazane i nikt do nikogo nie strzela.

    • Odi Profanum Vulgus

      Nożem możesz pokroić chleb i posmarować kromkę masłem. Spróbuj zrobić to pistoletem, to może wtedy zrozumiesz, dlaczego pistolety są zakazane, a noże – nie.

  2. Wymoczek jeden z wiochy. Rosja powinna umożliwić nam zsyłkę takich na Sybir, a nie będzie dalej żył na nasz koszt. W kibitkę i do tundry, niech tam walczy o przetwanie.

  3. Nawet z tyłu wygląda jak totalny menel.

Dodaj komentarz

Z kraju