Wkładał odwrotnie wykresówki do tachografu, nie rejestrował czasu pracy (zdjęcia)

Brakiem elementarnej wiedzy wykazał się kierowca autobusu skontrolowany na przejściu granicznym w Terespolu. Wprawdzie wkładał wykresówki do tachografu, lecz robił to odwrotnie. W efekcie nie rejestrował swojego czasu pracy.

W miniony piątek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie prowadzili planowe kontrolne na terenie przejścia granicznego w Terespolu.

Funkcjonariusze około południa zatrzymali autobus, którym wykonywano przewóz regularny z Brześcia do Warszawy. Kierowca okazał wymagane dokumenty, w tym również wykresówkę dokumentującą jego czas pracy. Już w momencie otwierania tachografu inspektor zauważył poważną nieprawidłowość.

Jak się okazało, kierowca włożył wykresówkę odwrotnie tzn. powierzchnią przeznaczoną do zapisu do środka. Na uwagi inspektora kierowca stwierdził, że tak właśnie należy wkładać wykresówki do jego tachografu. Oczywiście wielkie było jego zdziwienie, gdy okazało się, że na wykresówce brak jest jakichkolwiek zapisów. W ramach testu i obróceniu wykresówki o 180 stopni okazało się, że tachograf rejestruje wymagane parametry.

W związku z powyższym stwierdzono naruszenie polegające na niewłaściwej obsłudze tachografu, skutkujące nierejestrowaniem na wykresówce aktywności kierowcy, prędkości pojazdu i przebytej drogi. Na kierującego nałożono mandat karny w kwocie 2000 złotych, a wobec przewoźnika będzie prowadzone postepowanie administracyjne zagrożone karą 5000 złotych.

(fot. WITD)

5 komentarzy

  1. Jestem ciekawy spotkania kierowcy z przewoźnikiem. Może mu tak doradził?

  2. metoda na peowca

  3. Lublin- belzyce tam się wściekają patelnie codzien po 8.30

  4. dziad-trans od łukaszenki

  5. Co go będzie jakiś inspektor uczył wykresowke wkładać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych