Wjechała na czerwonym, potrąciła pieszą i pojechała dalej. „Spieszyła się do kościoła”

Kierująca fiatem wjechała na czerwonym na przejście dla pieszych i potrąciła przechodzącą przez jezdnię kobietę. Następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Świadkowie przekazali policjantom numery rejestracyjne pojazdu i to, że kierowała nim siostra zakonna. Szybko została ona zatrzymana.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17 na ul. Lipowej w Lublinie. Nasi czytelnicy poinformowali nas o zdarzeniu drogowym, w którym samochód osobowy potrącił pieszą. Jak wyjaśniali, za kierownicą auta siedziała zakonnica, która nie udzielając pomocy poszkodowanej, odjechała z miejsca zdarzenia. Jak dodali, miała ona śpieszyć się do kościoła.

O wszystkim powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierująca fiatem kobieta jechała od strony ul. Narutowicza. Na wysokości galerii handlowej Plaza zignorowała wskazania sygnalizacji świetlnej w wyniku czego potrąciła przechodzącą na zielonym świetle pieszą.

Kierująca zatrzymała się, jednak po chwili zaczęła odjeżdżać. Kiedy przypadkowe osoby chciały ją zatrzymać miała odpowiedzieć, że „śpieszy się do kościoła”. Świadkowie przekazali to policjantom, jak też numery rejestracyjne fiata. Pomogło to mundurowym w szybkim zatrzymaniu kierującej. Tłumaczyła ona później, że odjechała, gdyż inni kierowcy zaczęli trąbić.

Na szczęście potrącona piesza nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Ratownicy medyczni udzielili jej pomocy na miejscu, nie było potrzeby jej hospitalizacji w szpitalu. Badanie alkomatem wykazało, że uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji.

(fot. nadesłane)

46 komentarzy

 1. to chyba nie raz tak skoro taka pewność, że siostrzyczki nikt nie oskarży, przecież to święta jak indyjska krowa….sorry ale w tym przypadku należy świecić przykładem a kara powinna być z nawiązką i nie miłosierna tylko normalna

  • Co się oburzacie..? Przecież to typowy przykład postępowania po katolicku… Teraz się wyspowiada, odmówi 5 zdrowasiek na pokutę i z bani… Nie o to chodzi w katolicyzmie..?
   A winni jesteście przede wszystkim wy wszyscy którzy sponsorujcie tą bandę obłudników, hipokrytów, pedofili i zboczeńców…

  • Gdyby nie była to zakonnica nikt nie robił by z tego afery.
   Dostanie pewnie mandat jak każdy w takiej sytuacji.
   Rozpisujecie się jak by to zrobiła z premedytacją.
   Jak dostawczy przejechał zakonnicę, która zmarła na miejscu to pisaliście, że głucha, stara i jak by nie przekraczała progu miejsca zamieszkania to by się nic nie stało.

   • 1. Nie każdy ucieka z miejsca zdarzenia…!!! 2. ZWYKLE w takiej sytuacji zabiera się PJ i sprawa trafi do sądu a nie dostaje mandat… jak to zwykle bywa gdy okupanci z Watykanu nawywijają… Dalej broń swoich „pasterzy” baranku… a strzyżenie będzie mniej bolało…

 2. Czy pustemu pingwinowi zabrano kwity za potrącenie i nieudzielenie pomocy ? Tego uczy kościół . …dolnąć i odjechać bo buk wzywa? Prawdziwa katoliczka , brawwo kurła !

  • Miećka Aniołowa

   Święte słowa

  • Nie wiadomo czy sie smiac czy plakac. Ale jednak plakac. To przykre, ze ludzie ktorzy powinni byc autorytetem, przestaja rozrozniac,
   co jest dobre, a co zle.

  • To ta sama co Komoruski miał ją rozjechać na pasach, poczuła się tak pewnie że teraz ona rozjeżdża.

 3. wot miłosierdzie

  może próbowała tylko wino kościelne jak sprzątała kościół i bała się alkomatu i może dlatego uciekła? Tyle wątpliwości jest…Widać ze policja nie sprawdza alkomatem zakonników i księży…dlaczego uciekła? To było coś niezwykłego w takim razie…teraz będzie się żalić bo pewnie nie sprawdzono. Czego się bała, zdarzyło się ale pomocy trzeba udzielić, zwykła odpowiedzialność…niesłychane.

 4. wot miłosierdzie

  dlaczego znikają komentarze?

 5. Zdążyła?

 6. Idiotą z agregatem

  To odjechała czy nie bo artykuł co innego a zdjęcie co innego.
  A może to piesza miała czerwone.

 7. święte krowy są w Indiach i nie wolno ich zabijać bo są ponad prawem. Tam nie dają sobie rady z gwałtami tam i człowiek się nie liczy ale krowa się liczy…Co za poprawność religijna że nie można napisać na temat wypadku i można ją rozgrzeszyć bo wyspowiadałby się i po problemie, a że zostawiła na ulicy i nie udzieliła pomocy to co? Dlaczego ma być poza prawem? Co to państwo kościelne?…Niech jeździ po placu kościelnym…na normalnego człowieka byłyby setki komentarzy a tu nikt nic nie mówi

 8. To się umorzy… tak jak sprawę tego katabasa co się nad psem znęcał.

  • Zapewne skończy się mandatem, nałożonym przez policję, czy może raczej sąd. Oddalenie nie było ucieczką, gdyż byli świadkowie, więc nie można stwierdzić, że oddaliła się w celu niezauważenia sprawcy. Brak obrażeń wymagających hospitalizacji, działa na korzyść kierowcy. Pytanie jeszcze, czy odjechała już po zawiadomieniu, a może przybyciu służb ratowniczych. Z powodu niejasności, policja nie będzie osądzać i odda papiery do sądu.

 9. Oczywiście musi być hejt. Inaczej nie można – prawda? A siostra po prostu bierze przykład ze świeckich. Niemal codziennie słyszymy o takich zachowaniach. A to znany adwokat, a to lekarz, nawet sędzia, nie mówiąc już o rzeszy robotników, rolników… Jak Polska długa i szeroka, pijemy, jedziemy, uciekamy po zdarzeniu. I tolerujemy wciąż jeszcze takie zachowania. Czy osoby duchowne, dzieci tego przecież społeczeństwa, wyrosłe z niego, z całym dobrodziejstwem inwentarza, mają być gorsze od świeckich?

  • rzeszy robotników ? kobieta potrąciła drugą kobietę, uciekła pod durnym pretekstem i jak mamy komentować ?
   „potrąciła to potrąciła, uciekła to uciekła, zdarza się każdemu”. To nie był dzik w lesie, tylko kobieta w środku miasta.

   • Nie podniecaj się tak. Nie pochwalam zachowania zakonnicy, ale śmieszy mnie wasza obłuda. Wiele osób zachowuje się podobnie – niestety. W mieście, na wsi, w lesie – w nosie mamy przepisy prawa na drodze. Chamstwo, agresja, jazda na łeb na szyję, często, jak pokazują statystyki, na podwójnym gazie. I wypadki, ucieczki. To nasza codzienność. Przypadek siostry – żałosny i godny potępienia i napiętnowania, ale to nie znaczy, że należy ją ukamienować, zlinczować czy poniżyć. A w czym widzę obłudę? W tym, że użalacie się nad kotkiem i pieskiem, ronicie łzy nad chomikiem, a nie potraficie okazać szacunku drugiej osobie, szczególnie, co modne teraz i na topie, gdy jest osobą duchowną. Twierdzicie, że kochacie ludzkość, prawa człowieka, a tyle w was nienawiści i jadu.

    • Jaka obłuda? Na tym forum jedzie się równo po wszystkich sprawców, którzy uciekają z miejsca zdarzenia.

    • W pełni się z Tobą zgadzam

    • Standardowe tłumaczenie wyznawców prawnej partii/religii: każdy…, wszędzie…, nie tylko my…. A potem z ambony koloratka w czarnych szmatkach trąbi, że należy z grzechem i nieprawością walczyć, w domyśle tylko nie u siebie w 4 ściankach. Skoro tak bardzo boli cię wszechobecny brak szacunku do drugiego człowieka, to powiedz mi gdzie szacunek pingwina do potrąconej osoby? Nawet jak psa potrącisz, to należy stanąć i pomóc. Ale chyba stada w czarnych sukienkach zasada wzajemnego szacunku nie obowiązuje. W końcu trzeba się z czegoś spowiadać 🙂

     • Paniusia zaraz po potrąceniu uspawiedliwiała się nie wiem przed kim ?? świadkami że musi do kościoła bo …???? co jest ważniejszego od pomocy ofierze zwłaszcza że jest się sprawcą. Potem tłumaczyła że trąbiono na nią i co to jest powód żeby nie pomóc ofierze. Paniusia kłamie i próbuje znaleźć alibi dla siebie. A wystarczyło zachować się przyzwoicie to tak niewiele ale dla wielu zbyt wiele.

    • Sugeruję raczej palenie na stosie, jak to niegdyś pewna instytucja miała w zwyczaju… Ukamienowanie, raczej nie po katolicku.

    • sto procent
     najlepszy komentarz

    • Lubelski Koziołek

     „..użalacie się.. ronicie łzy.. a nie potraficie okazać szacunku.. szczególnie.. gdy jest osobą duchowną” No litości, w jakim wypadku to wszystko tyczy się SPRAWCY?

 10. Od razu, że odjechała bez udzielenia pomocy… Na pewno spieszyła się odmówić modlitwę za zdrowie potrąconej. Modlitwa jest najlepsza…

 11. Al. Narutowicza? A dzie to?

 12. Najpierw księża teraz zakonnice z tą różnicą że tą jechała fiacinem A ksiądz na fiacinem by nie spojrzał. Co z łaski na fiacinem nie poleca i mało miejsca na Bara Bara.

 13. O co tyle szumu? Przecież się wyspowiada i to po znajomości.

 14. Zabrać pingwinowi prawo jazdy, niech siedzi na plebanii, to zawsze będzie na czas w kościele. Tfu

 15. Powinna sie z prawkiem rozstac na rok czy dwa. Z takim podejsciem do przepisow lepiej niech nie wsiada za kolko.

 16. No to kasa z tacy pojdzie na oplacenie mandatu i na odszkodowanie dla potraconej kobiety, bo ubezpieczyciel nie pokrywa szkod, gdy sprawca ucieka z miejsca wypadku.

 17. A kumacie taki dialog:
  – Umieram… Niech siostra zadzwoni po pogotowie.
  – Niestety, nie mogę, bo śpieszę się do kosciola. Na razie!

 18. Cienka zawodniczka. Nie to co proboszcz z Skierki, ten nawet nie pamiętał kto jego samochodem jeździł, ale mając 2,2 promila w wydychanym to w sumie go usprawiedliwia….

 19. tak samo jak TW CAREX

 20. podobno widok zakonnicy przynosi pecha.

 21. Kto nigdy przejeżdżając na czerwonym nie potrącił pieszej na przejściu oddalając się po chwili niech pierwszy rzuci kamieniem.
  Atakujecie święta instytucję kościoła – obłudnicy!

 22. Jakoś mnie to nie dziwi …Typowa „katoliczka ” …jej „koledzy po fachu ” postępują tak samo ,to co ona zrobiła nie tak?

 23. „To mandacik na co piszemy ” ? „na parafię „

 24. Kolejny bezprecedensowy i ohydny atak na kościół!!! Potrącona na pewno była podstawiona przez T O T A L N A O P O Z Y C J Ę ! ! !

 25. Może to żona tego kierowcy busa, który cofając zmaślił pingwinka?
  Zemsta pingwinów?!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8958zł -0.48%
  • GBP 4.8998zł 0.14%
  • EUR 4.2969zł -0.3%
  • CHF 3.9104zł -0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Wystawa grzybów w Łęcznej i Parczewie
   Wystawa grzybów w Opolu Lubelskim
   Odczaruj Jesień Życia: Pokaz mody w wykonaniu seniorów
   Upamiętnią ofiary masowego mordu w Szczuczkach
   Wystawa Twórczości Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia”
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.