Wjechała citroenem w pieszego na przejściu. Mężczyzna trafił do szpitala

Wczoraj po południu na jednej z ulic Białej Podlaskiej doszło do wypadku z udziałem pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 16 na ulicy Witoroskiej w Białej Podlaskiej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd osobowy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Citroen, 46-letnia mieszkanka gminy Łomazy, prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechała na pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych.

W wyniku zdarzenia 67-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. W chwili wypadku uczestnicy byli trzeźwi, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. za takie zdarzenie, policja powinna zabierać PJ przynajmniej na 3 lata.
  Niekumaty babsztyl któregoś dnia zabije pieszego na przejściu !!!

  • Teraz jest po kilka dziennie tego typu wiadomości. Wydaje mi się, że po zmianie przepisów jest więcej ‚potrąceń’ na przejściach dla pieszych. Święte krowy nie znają praw fizyki oraz powiedzenia; ‚cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo’. Dla własnego dobra w czasach kiedy jeździ tyle pijaków i osób bez uprawnień zasada ograniczonego zaufania powinna być nadrzędna.

 2. jak mozna wprowadzic bylo tak durne przepisy jeszzce teraz jak ciemno i g…o widac

  • Zgadzam się w 100%

  • No to w jaki sposób przejść przez jezdnie, gdy jest ciemno? Prawo powinno pozwalać na bezkarne rozjeżdżanie ludzi przechodzących przez jezdnię po zmroku?

 3. Erty bardzo dobry komentarz 100 %trafiony i w 100% potwierdzony widać że jesteś kierowcą a nie komentującym bez żadnego doświadczenia w poruszania się po drogach samochodem

  • ćA które to przepisy, nowe czy stare, zabraniają zatrzymania się kierującym przed PdP, celem umożliwienia bezpiecznego przejścia pieszym przez jezdnie?
   Pisanie, o tym że jest ciemno, tylko potwierdza to, że takie zatrzymywanie się pojazdem przed PdP, gdy widzimy zamiar przejścia, jest konieczne. Inaczej, inny kierujący może nie zauważyć przechodzącego pieszego i go potrącić.
   Skoro tak trudno jest dostrzec po zmroku przechodzącego pieszego, to tym bardziej powinieneś nakłaniać, do tego, by kierujący zatrzymywali się przed PdP, zanim piesi jeszcze wejdą na przejście.

   • Przed wejściem na przejście dla własnego dobra, pieszy powinien upewnić się, że został zauważony.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew