690 680 960

Ponad tysiąc kibiców Legii Warszawa przyjechało do Lublina na mecz z Motorem. Duże środki bezpieczeństwa (zdjęcia)

Dzisiejsze spotkanie Motoru z Legią zakwalifikowane zostało jako mecz podwyższonego ryzyka. Na Arenę Lublin przyjechało ok. 1,3 tys. sympatyków klubu z Łazienkowskiej.

O godzinie 20:00 na Arenie Lublin rozpocznie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Motor zmierzy się z Legią Warszawa. Spotkanie zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Dlatego też jest ono zabezpieczane przez znaczne siły policji.

Mecz stał się mobilizacją dla kibiców lubelskiego klubu, jednak przyciągnął również sporo fanów aktualnego mistrza kraju. Do Lublina przyjechała ok. 1300 osobowa grupa sympatyków klubu z Łazienkowskiej. Większość z nich dotarła specjalnym pociągiem, który dotarł na dworzec PKP około godziny 17:30. Następnie kibice przemaszerowali na stadion.

W tym czasie wstrzymany został ruch m.in. na placu Dworcowym czy też na ul. Lubelskiego Lipca’80. Podobna sytuacja ma nastąpić po zakończeniu spotkania, kiedy kibice będą wracać na dworzec. Jak informuje policja, jak do tej pory nie zanotowano żadnych incydentów ze strony kibiców.

(fot. lublin112)

37 komentarzy

  1. Powinni ich dobrze ogrodzic dać im pały, meczety noże i niech się powybijają nawzajem trupy zakopać rannych dobić żeby nie zajmowali miejsc w szpitalu po takim czymś skończą się burdy stadionowe gdyż jedni i drudzy liczą na pomoc policji jak przegrywają

  2. Ciekawe dlaczego te strzelby nie są używane w stosunku do tych skaczących na granicy ‚kózek’

  3. Kto tu kogo pilnował? Na zdjęciach sama Policja ani jednego kibica…. Zamiast tu sie opierdzielać powinni na granice pojechać kolegów wymienić.

  4. Policja hmmm jak trzeba przyjechać do wypadku to najpierw jest straż karetka a później policja a porównajcie sobie samochody którymi trzeba dojechać. Jak ich potrzeba to ich nie widać, a jak jakieś zgromadzenie to nie wiadomo skąd ich tyle się bierze. To zapytam gdzie oni się chowają w zwykłe dni i czemu mamy płacić za to. Lekarze się nie chowają, karetek sprzętu brakuje ale radiowozów pałek i tarcz już nie. I jeszcze ta wcześniejsza emerytura za stanie chowanie się i op….. Zapraszam tych próżniaków gdzieś do pracy w zakładzie gdzie ludzie po 8h zasuwają albo na budowę gdzie po 12 robią.

  5. Co za masakra z organizacją ruchu! Nieświadomy, że jest mecz wjechałem w ten cały bajzel i straciłem 30 minut w korku. W dodatku Policja zamknęła ul. Muzyczną i nie dało się tego ominąć. Nie mogą wystawić jakichś znaków „uwaga mecz!”?

  6. Polecam stronę na temat grup pseudokibicowskich – anty-pseudokibice24.pl

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej