Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał w schodzącego z przejścia mężczyznę. Na razie pożegnał się z prawem jazdy (zdjęcia)

Pokonał już trzy pasy jezdni i schodził z przejścia. Wtedy wjechał w niego kierowca audi. 80-latek trafił do szpitala. Sprawcy zdarzenia policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po godzinie 6 rano na ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Krasińskiego pieszy został potrącony przez samochód osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi 27-latek poruszał się lewym pasem jezdni. Wjechał w pieszego, który przechodził ze strony prawej na lewą, a więc zdołał pokonać już trzy pasy jezdni i schodził z przejścia.

Poszkodowany 80-latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Teraz Funkcjonariusze drogówki ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Kierowcy audi zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania.

Wjechał w schodzącego z przejścia mężczyznę. Na razie pożegnał się z prawem jazdy (zdjęcia)

Wjechał w schodzącego z przejścia mężczyznę. Na razie pożegnał się z prawem jazdy (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Mariusz)

47 komentarzy

 1. pewnie nazbierał punktów, że mu kwity zabrali. za samo potrącenie dostałby najwyżej mandat. zmotoryzowanych mor.derców traktuje się w tym kraju ulgowo.

 2. 80-latek pewnie wbiegł na przejście, ze słuchawkami w uszach, kapturem na głowie i smartfonem w łapie :)))

 3. To teraz starszy pan będzie miał kwity, że stoczył nierówna walkę na Monte Cassino. Jeszcze odszkodowanie dostanie.

 4. Koszty leczenia wszystkich ofiar potrąceń na tym przejściu najwyraźniej jest niższy niż instalacja sygnalizacji na żądanie.

  • co 50 metrów zróbmy przejścia z sygnalizacją…
   jest stamtąd choćby 100 metrów do sygnalizacji? i może ze 200 metrów do kładki? most zwodzony wybuduj nad fosą!

   • jest po drugiej stronie, moher na mszę by nie zdążył jak by szedł przez kładkie albo kraśnickie ……

  • „olaf” – a jakie to ma znaczenie?
   Obowiązują cię przepisy i nie ma znaczenia czy to jest PDP z sygnalizacją czy bez.
   Bo za chwilę ktoś potrąci pieszego, który na sygnalizacji miał „zielone” a ty napiszesz, że mogli tam wybudować kładkę lub tunel…
   Naprawdę zbliżając się do PDP masz w d***e przepisy tylko dlatego, że nie ma tam sygnalizacji???

  • Ja uwielbiam przejścia bez sygnalizacji, bo:
   jako pieszy nie muszę czekać, bo mam zawsze pierwszeństwo i wchodzę na nie bez rozglądania się, a jeszcze nikt mnie nie potrącił (jak się idzie pewnym krokiem, to samochodziarze wiedzą, że pieszy wejdzie pod koła i zawsze się zatrzymują),
   jako kierowca samochodu nie muszą stać minutę i czekać na zielone, tylko zatrzymuję się tylko na czas przejścia czyli na 10 sekund, albo wręcz zwalniam i powoli dojeżdżam do przejścia na którym znajduje się pieszy i płynnie ruszam po jego przejściu,

 5. To nie miał znajomości chłopak tak jak Najsztub dosyć ze beż prawka samochodem beż badań waznych to z automatu powinien dostać to prokuratura badała z jaką prędkością starowinka przechodziła przez przejście. I w tym momencie I Najsztub powinien dostać z górnej półki A i sędzia powinien stracić kwity doz ywotnio za głupotę która świadomie robi

 6. Nie mogłem w to uwierzyć, sprawdziłem i rzeczywiście. Problem jest u nas w infrastrukturze. Np w Berlinie bardzo ciężko znaleźć przejście dla pieszych bez świateł…. ale co najśmieszniejsze tam w ogóle ciężko znaleźć przejście dla pieszych nie będące na skrzyżowaniu ulic. Kto nie wierzy niech wejdzie w google street view. Przelatałem kilkunastoma ulicami i nie znalazłem przejścia – przez setki metrów między skrzyżowaniami po prostu ich nie ma!
  Kto nie wierzy niech wygoogluje sobie np Torstraße Berlin

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  Najsztub to najsztub Od wieków jest tak , że kto ma znajomości, wszystko mu wolno

Wiadomości z info112