Na Wiśle złapali kolejnego kłusownika. W łodzi miał rybę i kormorana

Po raz kolejny działania straży rybackiej przyczyniły się do zatrzymania kłusownika. Na gorącym uczynku zatrzymany został mężczyzna, który za pomocą sieci złapał leszcza oraz kormorana.

W poniedziałek w godzinach wieczornych funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej przeprowadzili na rzece Wisła kolejną udana akcję, w wyniku której zatrzymany został kłusownik. Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą wpadł na gorącym uczynku, gdy podpłynął łódką do brzegu. Wcześniej mężczyzna zebrał sieci z rzeki.

Na łódce znaleziono ponad 50 m jeszcze mokrej, uzbrojonej w pływaki sieci. Znajdowały się w niej wciąż żywe zwierzęta: ryba i kormoran. Dzięki natychmiastowo podjętym działaniom zarówno ptak, który przypadkiem wpłynął na zastawione sidła, jak i skłusowana ryba, odzyskały wolność.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 56-latka okazało się, że kłusował on nie tylko na rzece. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdowały się bowiem sidła w postaci linki z pętlą, która służyła do łapania dzikiej zwierzyny. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Został umieszczony w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za kłusownictwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

51

52
50

(fot. Państwowa Straż Rybacka)
2017-10-03 19:04:43

Zobacz również

17 komentarzy

 1. ale mial polow!.pracownikom strazy rybackiej naleza sie podziekowania ze zlapali najwiekszego klusola w okolicy.teraz to bedzie tam tyle ryb ze nie da rady lowic na 2 wedki a nadziewajac robaka na haczyk trzeba bedzie sie odwracac tylem do rzeki aby ryba z reki nie wyrwala.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS