Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przywiązali kolegę folią do drzewa. Uczestnik imprezy integracyjnej zmarł z powodu zatrucia alkoholem

Dobiega końca śledztwo w sprawie wydarzeń, do których doszło na jednej z imprez integracyjnych w Lublinie. Podczas zabawy, zmarł mężczyzna, którego koledzy przywiązali folią do drzewa.

Jeszcze w tym miesiącu śledczy będą mieli wszystkie opinie i ekspertyzy, dotyczące śmierci jednego z uczestników imprezy integracyjnej, która odbywała się na terenie jednej z firm przy al. Witosa w Lublinie. Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna nie posiadał żadnych śladów wskazujących, aby do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Miał za to blisko cztery promile alkoholu w organizmie. Biegli uznali, że 49-latek zmarł najprawdopodobniej w wyniku zatrucia alkoholem. Aby to potwierdzić, przeprowadzono jeszcze badania toksykologiczne. Ich wyniki mają dotrzeć do prokuratury już niebawem.

W imprezie uczestniczyło około 30 osób, które już od godzin przedpołudniowych raczyły się alkoholem. Wieczorem, gdy większość była pod jego znacznym działaniem, niektórzy zaczęli tracić kontrolę nad swoim zachowaniem. Wywiązywały się kłótnie i przepychanki. Wtedy jeden z uczestników wpadł na doskonały, jak mu się wydawało pomysł, mający na celu uspokojenie najbardziej rozrabiających osób. Przyniósł rolkę folii stretch, a następnie z pomocą kolegów, ustawili jednego z mężczyzn koło drzewa, a następnie obwiązali go folią. Po chwili uczynili to samo z drugim mężczyzną. Przywiązani do drzewa mężczyźni byli braćmi.

Mężczyźni byli tak unieruchomieni przez ponad godzinę. Po oswobodzeniu jeden z nich podszedł do stołu i po chwili osunął się na ziemię, a następnie stracił przytomność. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Pomimo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, życia 49-latka nie udało się uratować. Wcześniej przywiązanie kolegów do drzew, wszyscy traktowali jako doskonałą zabawę. Za pomocą telefonów komórkowych wykonywali im zdjęcia.

Wyniki biegłych są niezwykle korzystne dla pomysłodawcy przywiązania braci do drzew, jak i uczestników imprezy, którzy w tym pomagali. Mogą odpowiedzieć jedynie za zakłócanie ładu i porządku, co jest zagrożone mandatem w kwocie do 500 złotych.

51

(fot. lublin112)
2017-10-03 10:00:27

23 komentarze

  1. bzdury kłamiecie , dlaczego nikt inny nie zmarł tylko ten przy drzewie owinięty folią , a ci koledzy i koleżanki to porażka z daleka od takich ścierw jesteście nikim odebraliście życie człowiekowi