Weekendowy wysyp nietrzeźwych rodziców

Świdniccy policjanci podczas minionego weekendu interweniowali dwa razy z powodu sprawowania opieki nad dziećmi przez nietrzeźwych rodziców. Pierwsza interwencja miała miejsce w Piaskach, druga w Świdniku.

W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika opieki społecznej, że w miejscowości Piaski nietrzeźwa matka zajmuje się dziećmi. Jak się okazało 37-latka miała blisko 2,5 promila alkoholu. Dzieci w wieku 4 i 17 lat zostały przekazane pod opiekę ciotce.

Z kolei w niedzielę, na policję zadzwonił ojciec, który odwiózł dzieci po widzeniu się z nimi. Mężczyzna miał je przekazać matce, jednak jak się okazało kobieta była nietrzeźwa. Wezwani na miejsce policjanci przebadali 27-latkę alkomatem. Urządzenie wskazało niemal 2,5 promila. Dzieci w wieku 4 i 6 lat zostały pod opieką trzeźwego opiekuna.

2018-02-19 20:00:54
(fot. Policja)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Nie to że pochwalam tego typu sytuacje, ale używanie słowa „wysyp” dla dwóch przypadków to lekkie przegięcie. Ciekawe czy na jesień będziecie pisać o wysypie grzybów w lasach… gdy znajdziecie całe dwa 🙂

  2. Dzieci w wieku 4 i …17lat???. Przecież to 17 letnie z powodzeniem zajęłoby się 4 latkiem. W przeciwieństwie do USA i nas nie ma dolnej granicy wieku ” opieki” nad dziećmi( tam jest 11 lat)

  3. lubie to 500 plus

  4. solidaruchy rozpili naród ogłupili i okradli z majątku narodowego

  5. Prosiłabym o nie wrzucanie do jednego worka osób które biorą 500+. Z waszego toku rozumowania wynika, że każda rodzina pobierająca takie świadczenie kupuje za te pieniążki alkohol. Ja przez klika miesięcy pobierałam takie świadczenie i nie wyobrażam sobie, przeznaczyć go na używki. W moim mniemaniu ma to ułatwić poniesione koszty jakie generuje dziecko, nie zależnie od wieku. Ja osobiście wydaje te pieniądze z głową, kupując swojemu Synkowi np. nowe ubranka, czy od czasu do czasu zabieram go w jakieś ciekawe miejsce w którym jeszcze nie był lub chciałby do tak owego wrócić !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska