Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W volkswagenie „ubyło” na liczniku 100 tys. kilometrów. Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu pojazdu

Wczoraj w Józefowie nad Wisłą, podczas kontroli drogowej volkswagena wyszło na jaw, że w pojeździe „ubyło” na liczniku 100 tys. km. Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu pojazdu.

W środę w Józefowie nad Wisłą, podczas kontroli pojazdu marki Volkswagen, opolscy policjanci stwierdzili nieprawidłowości we wskazaniach drogomierza. Stan licznika pojazdu w znaczący sposób odbiegał od tego, który znajduje się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Różnica wskazań drogomierza wynosiła blisko 100 tysięcy kilometrów.

Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu pojazdu. Policjanci wyjaśniają przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to zarówno wykonawcy jak i zleceniodawcy. Ponadto, jeśli wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów może nam grozić mandat do 3000 zł.

(fot. lublin112.pl)

17 komentarzy

  1. Ja cofałem i będę cofał! bo mnie w oko razi dwójka z przodu

  2. Co to kogo obchodzi ile mam przejechane km na liczniku. Co innego jak bym sprzedawał auto i cofnął licznik to wiadomo oszustwo. Chociaż to też nie jest tak do końca oczywiste. Ale jak kupuję auto i nie mam w zamiarze sprzedaży to moja sprawa co robie ze swoją własnością. Może lubię jak mam mały przebieg na liczniku bo ładbie tak wygląda….