W volkswagenie „ubyło” na liczniku 100 tys. kilometrów. Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu pojazdu

Wczoraj w Józefowie nad Wisłą, podczas kontroli drogowej volkswagena wyszło na jaw, że w pojeździe „ubyło” na liczniku 100 tys. km. Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu pojazdu.

W środę w Józefowie nad Wisłą, podczas kontroli pojazdu marki Volkswagen, opolscy policjanci stwierdzili nieprawidłowości we wskazaniach drogomierza. Stan licznika pojazdu w znaczący sposób odbiegał od tego, który znajduje się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Różnica wskazań drogomierza wynosiła blisko 100 tysięcy kilometrów.

Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu pojazdu. Policjanci wyjaśniają przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to zarówno wykonawcy jak i zleceniodawcy. Ponadto, jeśli wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów może nam grozić mandat do 3000 zł.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Bardzo dobrze. Tak powinno być.

 2. No i fajnie.

  • Wymień pacynko silnik na taki z większym przebiegiem i nikt się nie jorgnie nawet, ot całe sedno tej ustawy, byle stan licznika się zgadzał i numer nadwozia, reszta mało ważna.

 3. wiejskiecwaniaczki podlaczą obd2 i synek tatusiowi lub sobie pokreci licznik ze co ja nie umiem umiem no i wyszlo.

 4. Jestem Ciekawy czy faktycznie dochodzą do tego kto ten licznik cofnął, czy po najniższej linii karaja właściciela który ma takiego passacika 20letniego jako jedyne auto w rodzinie

 5. Zostaw Passaty w spokoju, zwłaszcza te 20letnie. One będą jeździć dłużej niż te nowe plastikowe samochodziki.

 6. Ale co fajnie bezmyslne lemingi? Skąd wiecie że ten co jechał cofnął ten licznik ? Wystarczy że kupił po ostatnim przeglądzie ,albo diagnosta źle wpisał ,ale po co taki rzeczy takim lemingom tłumaczyć jak ich umysł takich rzeczy nie ogarnia

 7. Normalnie narzędzie zbrodni pan prokurator zatrzymał. Dowód w sprawie. Tylko jakiej?

 8. A to dużo jak na Passata? Każdy ma poniżej 200 tyś, a za granicą nie maja takich bo każdy po 500 tyś i stąd ta zazdrość i przepisy….
  Ach ta unja 😂

 9. Jaki Volkswagen? Może Golf MK3 któremu po przejechaniu 300 000 kilometrów zeruje się licznik i znika napis TOTAL?

 10. No to mamy własnie pierwszy przykład ofiary durnego przepisu ,który miał ukrócić cofanie liczników ,a zrobił przestępców ze zwykle bogu ducha winnych uzytkowników którzy kupili takie auto z cofnietym licznikiem .Jednak polska to chory kraj ,który zamiast się leczyć ,tylko pogrąża się w chorobie

  • Jak kupił z cofniętym licznikiem i dopilnował wpisania stanu licznika w umowie, to problemy będzie miał sprzedający. A z drugiej strony nie wierzę w to, że licznik był cofnięty, bo trzeba być kompletnym baranem, żeby w obecnej sytuacji cofać licznik, do stanu sprzed spisania przez diagnostę. Aż tacy głupi ludzie to chyba nie są. No chyba, że cofnął przed wejściem w życie przepisów, bo liczył, że nie zostanie ukarany. Najprawdopodobniej to był błąd diagnosty. Mi kiedyś też się pomylił zamiast 176 tysięcy wpisał 179 tysięcy co wychwycił od razu kupujący, że w poprzednim roku zrobiłem 12 tysięcy kilometrów, a w tym tylko 6 tysięcy.

 11. Ja cofałem i będę cofał! bo mnie w oko razi dwójka z przodu

 12. Co to kogo obchodzi ile mam przejechane km na liczniku. Co innego jak bym sprzedawał auto i cofnął licznik to wiadomo oszustwo. Chociaż to też nie jest tak do końca oczywiste. Ale jak kupuję auto i nie mam w zamiarze sprzedaży to moja sprawa co robie ze swoją własnością. Może lubię jak mam mały przebieg na liczniku bo ładbie tak wygląda….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online