W volkswagenie „ubyło” na liczniku 100 tys. kilometrów. Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu pojazdu

Wczoraj w Józefowie nad Wisłą, podczas kontroli drogowej volkswagena wyszło na jaw, że w pojeździe „ubyło” na liczniku 100 tys. km. Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu pojazdu.

W środę w Józefowie nad Wisłą, podczas kontroli pojazdu marki Volkswagen, opolscy policjanci stwierdzili nieprawidłowości we wskazaniach drogomierza. Stan licznika pojazdu w znaczący sposób odbiegał od tego, który znajduje się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Różnica wskazań drogomierza wynosiła blisko 100 tysięcy kilometrów.

Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu pojazdu. Policjanci wyjaśniają przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to zarówno wykonawcy jak i zleceniodawcy. Ponadto, jeśli wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów może nam grozić mandat do 3000 zł.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Ja cofałem i będę cofał! bo mnie w oko razi dwójka z przodu

 2. Co to kogo obchodzi ile mam przejechane km na liczniku. Co innego jak bym sprzedawał auto i cofnął licznik to wiadomo oszustwo. Chociaż to też nie jest tak do końca oczywiste. Ale jak kupuję auto i nie mam w zamiarze sprzedaży to moja sprawa co robie ze swoją własnością. Może lubię jak mam mały przebieg na liczniku bo ładbie tak wygląda….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika