Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro w całym kraju wzmożone kontrole policji w ramach akcji pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”

Już jutro na drogach w całym kraju będzie można spotkać więcej policyjnych patroli. 6 marca policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Policjanci, w ramach jutrzejszych działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę będą mieć policjanci z zespołów pn. „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

Największym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Ponadto policjanci przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Na jednym odcinku drogi będzie można napotkać na kilka patroli policji.

W 2019 roku kierujący pojazdami spowodowali ponad 26 tys. wypadków drogowych z czego prawie 6 300 powstało z powodu nadmiernej prędkości. Zdarzenia drogowe, którym towarzyszy zbyt duża szybkość pojazdu najczęściej kończą się tragicznie. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków w poprzednim roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najwięcej osób zginęło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, w 2019 roku z tego powodu śmierć poniosło 770 osób.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

  1. Młodszy podposterunkowy

    Ja rozumiem że przekraczanie prędkości to poważny problem w naszym kraju, ale wydaje mi sie że pomija się inne przepisy. Na zmianę tylko akcja smog i akcja prędkość. A nie można zrobić akcji błędy pieszych na przejściu, albo wyprzedzanie/omijanie na przejściu, albo blokowanie skrzyzowań, albo blokowanie lewego pasa?! Te wykroczenia są karane okazjonalnie, jak dojdzie do przypadku że policja akurat będzie przy delikwencie popełniającym to wykroczenie. A jest to niezwykle rzadkie, bo patrole mijam rzadko, a wspomniane wykroczenia widuję codziennie

  2. kolejna akcja zakończy się sukcesem. Ja mimo kilkakrotnych zgłoszeń nie doczekałem wizyty wideorejestratora w strfie ograniczenia szybkości: Nowomiejska, Gliniana, Filaret. ów

    • A co ty myślisz człowieku że Policja jest na twoje zawołanie? Oni mają swoje harmonogramy i wiedzą lepiej co robić a nie rzucać wszystko i lecieć bo jakiś kopnięty emeryt albo inny nawiedzony społeczniak złożył donos bo swędzi go tyłek albo zechciał pobawić się w szeryfa. Zajmij się jakąś konkretną robotą to i głupoty z głowy prędko wyparują.

  3. Postawcie radar na wyzwolenia na zakręcie a dziura w budżecie sama się załata. Tam nikt nie jeździ 30 km/h .

  4. A co z kontrolą oświetlenia? Nieraz widzę na odcinku 2-3 kilometrów co najmniej 5 samochodów z brakującym światłem mijania, ze źle zamontowanymi światłami dziennymi, z włączonymi równocześnie mijania i dziennymi.

    A co z komórkami na kierownicy lub przy uchu?

  5. Do roboty drogòwka, kasa i statystyki muszą się zgadzać to i premia od szefa wpadnie hahahaha

  6. te wykroczenia są mniej dochodowe i mogą być sporne, lepiej się zarabia na prędkości

  7. Czymś te pincet plus muszą nadrobić, co dwa dni rusza akcja, tylko zlodzieja to hasło prosimy o pomoc!

  8. yanosik sie przyda

  9. Akcja wyrwigrosz na te wszystkie kaczora patologiczne 500+

  10. 80 % komentujących wie że to „grabienie”-okradanie obywateli by zasilić budżet !!
    Niby każdy z obywateli wie, a pozwalamy się okradać i to jeszcze przez złodziei w mundurach którzy sami przekraczają prędkość, a co więcej są opłacani z „naszych obywatelskich” pieniędzy.

Z kraju