Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie awantury z partnerką rzucił siekierą w zaparkowaną hondę

Zamojscy policjanci zatrzymali 22-latka, który w trakcie awantury z partnerką rzucił siekierą w zaparkowany przy ulicy samochód. Honda należała do krewnej sąsiadki awanturnika, wartość strat właścicielka auta oszacowała na kwotę 3000 złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na jednym z osiedli w Zamościu. Policjanci otrzymali zgłoszenie o domowej awanturze. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że nietrzeźwy sąsiad przed domem kłócił się z młodą kobietą, a następnie rzucił siekierą w zaparkowany przy ulicy samochód. Po wszystkim awanturująca się para wróciła do domu. Zgłaszająca dodała, że uszkodzona honda to własność jej krewnej.

Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie i udali się pod wskazany adres. Tam do mieszkania, mundurowych wpuściła młoda kobieta, która była nietrzeźwa, a następnie przekazała, że pokłóciła się z partnerem. Po awanturze oboje mieli dojść do porozumienia, ona wróciła do domu, a jej chłopak oddalił się.

Policjanci nie uwierzyli jednak kobiecie i znaleźli awanturnika w mieszkaniu. Mężczyzna ukrył się przed policjantami w jednym z pomieszczeń domu. Jak się okazało, był to kompletnie pijany 22-latek z Zamościa. Został on zatrzymany. Policjanci ustalili ponadto, że w czasie awantury 22-latek rzucił siekierą w zaparkowany przy ulicy samochód. Powstałe uszkodzenia właścicielka hondy wyceniła na 3000 złotych.

Mężczyzna po tym, jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Do zarzucanego czynu przyznał się, a swoje postępowanie tłumaczył tym, że był pijany i bardzo zdenerwowany. 22-latka czeka sądowa rozprawa i kara za zniszczenie samochodu. Zgodnie z kodeksem karnym niszczenie cudzego mienia ruchomego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

Autor: redakcja

3 komentarze

  1. Polskie sondy to dno i 2 m mułu

    Grozi mu rozprawa i kara za zniszczenie mienia i to by było tyle ,bo że zwrotem tych 3 tys na rzecz poszkodowanej to w naszych sądach już nie tak od razu bo nie ma nic za darmo .Poszkodowana może mu założyć sprawę cywilną o odszkodowanie i zwrot tych 3tys ,uiszczając odpowiedzieć opłaty sądowe ,bo sąd z urzędu się takimi „bzdetami ” jak odszkodowania dla pokrzywdzonych nie zajmuje z urzędu …..

  2. Wsadzić pijaczka na 5 lat i utrzymywać go na nasz koszt, super…. ***** *** i wiejskiego szeryfa zbyszka

  3. Patiliw sundach