Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę stracił prawo jazdy za szybką jazdę, w niedzielę nietrzeźwy uderzył w słup (wideo)

W sobotę stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę, w niedzielę zaś ponownie wsiadł za kierownicę, doprowadził do kolizji i próbował uciec. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

W minioną sobotę olsztyńscy policjanci zatrzymali w terenie zabudowanym pojazd poruszający się ponad 100 km/h. 22-letni kierowca stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz tego mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Niestety w niedzielę na innej ulicy Olsztyna, 22-latek doprowadził do kolizji. Mężczyzna jadąc z 56-letnim pasażerem uderzył pojazdem w słup latarni. Chwilę po zdarzeniu obaj mężczyźni próbowali uciec zamawiając taksówkę. Nie zdążyli jednak odjechać, ponieważ zatrzymał ich patrol policji.

Policjanci sprawdzili obu mężczyzn w systemach informatycznych. Jak się okazało 22-letni kierowca ma aktualnie zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Obsługujących zdarzenie funkcjonariuszy zaniepokoił również zapach alkoholu, który unosił się nad młodym mężczyzną. Po zbadaniu go alkomatem, wyszło na jaw, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie krążyło blisko pół promila alkoholu.

Co więcej 56-latek posiadał przy sobie środki odurzające. Wkrótce obaj staną przed sądem.

(fot. wideo Policja Olsztyn)

17 komentarzy

 1. Dobrze, ze sobie rozwalił szrotowóz ale po raz kolejny udowodnił, że prawem jazdy auta nie odpalał 😉

  • Szrotmistrz (dyplomowany)

   Przyznaję ci rację „cztero ósemkowy” – i cieszę się, że mam klienta.

 2. No nie dadzą sie „kubicy ” wyszaleć …dać mu jakaś wyscigówkę i na tor …niech sie wyszaleje

  • Grabarz (z certyfikatem) samotnie utrzymujący dzieci

   Zgoda na ten tor, ale stosownie gęsto „obsadzony” słupami – mógłbym i ja liczyć na klienta, a i arcy proboszcz na „cołaski” (ponoć też człowiek).

Z kraju