690 680 960

W piątek w Krasnymstawie rozpoczyna się trzydniowa feta na cześć złotego trunku

W tym tygodniu odbędzie się najstarsza impreza piwowarska w Polsce, czyli Chmielaki Krasnostawskie. Przez trzy dni miastem będą rządzić miłośnicy złotego napoju z pianką.

W najbliższy piątek rozpocznie się tegoroczne Ogólnopolski Święto Chmielarzy i Piwowarów, czyli Chmielaki Krasnostawskie. Będzie to jubileuszowa impreza, gdyż Chmielaki organizowane są już od 50 lat. Początkowo okrągłe świętowanie miało się odbyć w ubiegłym roku, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, wydarzenie zostało odwołane.

Tak jak w ubiegłych latach występy artystów odbywać się mają na dwóch scenach: Rynek – na rynku miejskim i Dworek – przy dworku starościńskim. W ciągu trzech dni będzie można podziwiać wykonawców z Polski, Japonii i Wielkiej Brytanii. Pierwszego dnia zagrają: Taraska, Zubek&Pentz Piazzolla Duo, laureatki The Voice of Głowacki Anna Błaszczak Julia Lato i Paulina Banasiak, Amicus KDK, Cezary Bojankowski i Piotr Jaworski, Yumi Ito i Szymon Mika, Małgorzata Ostrowska, Cleo, Jack Moore and Gray Moore Tribute Band oraz DJ Stanley.

W sobotę imprezę rozpocznie Przegląd Kapel Podwórkowych z udziałem Kapeli Uroczysko z Krasnegostawu, Kapeli Wygibusy z Biłgoraja, Kapeli Maki z Lublina, Kapeli Swojacy z Kraśnika oraz Kapeli Przemyskie Niedźwiadki. Następnie scenami zawładną: Soulove, Michał Szczygieł, Show Man Szopinek, Bartek Królik, Wita-Mina D, Lady Pank, Groborz Paceline 4 Feat. Arek Skolik, a także oficjalny DJ reprezentacji Polski DJ Dudek Wieczorową porą.

Z kolei w niedzielę na początek zaplanowano część obrzędową, następnie zagra Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, potem odbędzie się potańcówka ludowa z zespołem Zawierucha. Wieczorem zagrają Viki Gabor, Sławomir oraz Jan Ptaszyn Wróblewski. Na koniec przewidziano pokaz świateł. Nie zabraknie oczywiście wyborów Miss Chmielaków oraz Kiermaszu Sztuki Ludowej. Wśród wydarzeń towarzyszących są również Ogólnopolski Piknik Paralotniowy – Chmieloty, Zlot pojazdów zabytkowych, Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza, Wycieczka z Pianką, Korowód Chmielakowy oraz Ogólnopolska Sesja Chmielarska. Ponadto na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Musisz być strasznie nieszczęśliwym człowiekiem. Życzę dobrej zabawy

 2. Piwo jest złociste a nie złote.

 3. Kolor – słomka, odczyn kwaśny

 4. Czyli w skrócie, picie, szczanie, sranie gdzie się tylko da i rąbanie buhehehe

 5. To już nie ta impreza co 25 lat temu. Teraz największe stoisko na ” chmielakach” to jest z używaną odzieżą.

 6. Teraz kiedy piwo jest w kazdym sklepiku,to juz nie to.Kiedys gdy kolejki do akwarium na ul. Kunickiego mialy dlugosc kilkudziesieciu metrow o godz.15.00. A do malej butelki musiales kupic serowego korka z papryka,albo kanapke z pasztetowa[Pod Baszta].Albo nawalanki o kufel na dolnej kalinie,to chmielaki byly wydarzeniem.

  • W sklepie to jest wyrób piwopodobny dla meneli na Chmielaki jedzie się po piwa rzemieślnicze.

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas