Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł koparkę, krótko cieszył się łupem (zdjęcia)

Policjanci z Lublina zatrzymali 40-latka z Człuchowa, który odpowie za kradzież laweta z minikoparką o łącznej wartości prawie 100 tysięcy złotych. Mundurowi szybko namierzyli mężczyznę i odzyskali skradzione mienie. Wkrótce 40-latkiem zajmie się sąd.

Do włamania i kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu lubelskiego. Sprawca wytypował za swój cel bazę jednej z firm, gdzie pozostawiona była na lawecie minikoparka. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu z apelem o pomoc w poszukiwaniach złodzieja.

– Włamywacz przeciął łańcuch zabezpieczający bramę i dostał się na teren posesji. Następnie dokonał kradzieży. Mężczyzna podczepił lawetę do swojego samochodu i odjechał. Jak się szybko okazało, by zatrzeć ślady, używał cudzych tablic rejestracyjnych. Pokrzywdzony wycenił łączną wartość strat na blisko 100 tysięcy złotych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Lubelscy policjanci szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą. Operacyjni zatrzymali 40-letniego mieszkańca Człuchowa. Mężczyzna został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie.

– 40-latek został przewieziony do lubelskiej komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji. Grozi mu do 10 lat więzienia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Ukradł koparkę, krótko cieszył się łupem (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

9 komentarzy

  1. I tyle go widzieli .

  2. Ten lawet to gender?

  3. Brawo Policją.

  4. Jaki złodziej taki finał

  5. Tylko dozór policji? A jutro ucieknie i tyle go będą widzieli. Jakby wyciął drzewo to by od razu go zamknęli.

Dodaj komentarz

Z kraju