Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy usuwali wodę z piwnic i terenów przyległych do zabudowań (zdjęcia)

Nagłe ocieplenie, roztopy i padający deszcz sprawiły, że doszło do miejscowych podtopień i zalań. W miniony weekend strażacy z powiatu janowskiego mieli pełne ręce roboty związane z usuwaniem skutków takich zdarzeń.

Główne działania koncentrowały się na zwalczaniu podtopień w piwnicach budynków mieszkalnych, budynkach gospodarczych, garażach oraz na terenach przyległych do zabudowań.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzili łącznie 8 interwencji, skupiając się na terenach gmin: Janów Lubelski, Dzwola, Godziszów i Modliborzyce.

Podczas akcji wykorzystano przewoźny agregat pompowy o wydajności 6000 litrów na minutę z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Janowie Lubelskim. Interwencje były konieczne głównie z powodu trudnych warunków atmosferycznych oraz spływu wody z sąsiednich terenów.

6 komentarzy

 1. Dobrodziej frasobliwy

  A nie dalej jak wczoraj apelowałem, prosiłem: łapcie wodę w co się da: w butelki PET, garnki, wiadra, konewki, w beczki i beczułki… bo to co złapiecie, to nie wleje się Wam do piwnic. Nie posłuchali.

 2. Ale ty k,,,, inteligentny na wodę nie ma siły pomyśl z 10 razy zanim coś napiszesz

  • A ty sie chociaż raz uśmiechnij, smutasie

  • Jacku, logicznie pomyśl: Jeśli właściciel danej piwnicy napełniłby np. 200 butelek PET i ustawiłby je w obecnie zalanej piwnicy, to strażacy mieliby blisko 600 litrów wody mniej do wypompowania 😆

 3. Dalej budujcie się na terenach zalewowych to na pewno podtopień będzie mniej

  • Wieśniak (w gumofilcach z ostrogami)

   A niech się budują, ale chałupy niech robią na palach jak Azjaci.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport