Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Udaremnił dalszą jazdę pijanemu mężczyźnie. Obywatel Gruzji miał ponad 1,5 promila

48–latek udaremnił dalszą jazdę mężczyźnie, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Mężczyzna wezwał na miejsce patrol policji, który poddał 49–latka badaniu alkomatem. Ten wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 12.00 na terenie gminy Krasnystaw. Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał informację, że zgłaszający ujął prawdopodobnie nietrzeźwemu kierowcę.

– Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali 49-letniego obywatela Gruzji, który usiłował oddalić się pieszo z miejsca zdarzenia. Kierujący audi został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które potwierdziło, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wydmuchał ponad 1,5 promila – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

48-latek, który ujął nietrzeźwego relacjonował, że jechał za kierującym audi, który prowadził pojazd środkiem drogi i jak dodał jechał niepewnie. Po tym jak 48-latek nabrał podejrzeń co do stanu trzeźwości mężczyzny doprowadził do zatrzymania go i od razu zadzwonił na numer alarmowy, a następnie oczekiwał na przyjazd policjantów.

– 49-latek po tym jak wytrzeźwiał w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Oprócz dotkliwej kary finansowej i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na pochwałę zasługuje zachowanie 48-latka, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy stwarzającego ogromne zagrożenie na drodze i zawiadomił o tym policjantów – dodaje starszy sierżant Anna Chuszcza.

Reaguj jeżeli widzisz osobę wsiadającą do auta po spożyciu alkoholu! Nie ma tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, którzy mogą być sprawcami ludzkiego nieszczęścia.

8 komentarzy

 1. swoich pijaków mamy pod dostatkiem – obcych nam nie potrzeba – wypad

 2. A skąd ten [***] wziął się w środku cywilizacji?

 3. Multi kulti po krasnostawsku. W weekendowym Newswiku jest dobry artykuł o tym

 4. aaaa tam jede 1.5 promila ,,przjedzcie fo Lublina wieczorem to zobaczycie jak baczki kreca bezowe i inne

 5. aaa bolty i te inne kurza co niemiara siano

 6. Jakie auto i kiedy licytacja?

 7. Deport… niestety złudne marzenie. Kierowcy spoza UE powinni mieć obowiązkowe egzaminy na prawo jazdy jeżeli pozostają w Polsce dłużej niz 2 tygodnie. A niedopełnienie tego obowiązku powinno kończyć się deportem i zakazem wjazdu do UE!
  Wpuśćmy ich potem się sprawdzi kim są. Od czego mamy służby. Jak to wasi ziomale z PO mówili…
  Policja c roku zatrzymuje 100 tys pijanych kierowców!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport