Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ucieczkę przed policjantami zakończył na drzewie w sadzie. Odmówił dmuchania w alkomat

Opolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę seata. Mężczyzna zakończył swoją jazdę na jednym z drzew sadu. 56-latek odmówił dmuchania w alkomat.

W miniony wtorek w Piotrawinie w powiecie opolskim policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zbudowanym, jednak nie miał zamiaru się zatrzymać i rozpoczął ucieczkę.

Po chwili mężczyzna zjechał na drogę gruntową, a następnie w sad owocowy. Po uderzeniu w drzewo kontynuował pieszo ucieczkę. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec gm. Łaziska. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, jednak odmówił dmuchania w alkomat.

Została od niego pobrana krew do badań. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów 56-latek kierował wobec jednego z nich groźby karalne. Na izbie przyjęć naruszył nietykalność cielesną, kierował groźby karalne oraz znieważył lekarza dyżurującego w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Zostały mu przedstawione zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

7 komentarzy

  1. Jestem przekonany, że pierwszy/kolejny zakaz sądowy powinien załatwić sprawę raz na zawsze.

  2. Do pudła wsióra

  3. Siwe jaja po kolana, a zachowanie jak u przedszkolaka. Brak słów.

  4. Redaktorze to ile lat ma ten moczymorda 53 czy 56?

  5. I to jest właśnie patologia tego powiatu. Piją, jadą bez stresu. Rodziny , znajomi, sklepowi widzą to, wiedzą o tym a i tak nic nie robią.

Z kraju