690 680 960

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Młodzież promowała zdrowy styl życia (zdjęcia)

Ponad 100 osób wczoraj w centrum Łęcznej promowało zdrowy styl życia – bez narkotyków, alkoholu i dopalaczy. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – takie przesłanie rozbrzmiało podczas spotkania Łęczyńskiej Alternatywy Profilaktycznej.

W czwartek rano ponad 100 osób pojawiło się przed budynkiem KPP w Łęcznej wraz z plakatami, banerami i napisami umieszczonymi na koszulkach dotyczących profilaktyki uzależnień. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” i „”Narkotyki zakłócają rytm muzyki” to jedne z wielu haseł propagowanych przez młodzież.

Impreza rozpoczęła się przemarszem ulicami miasta na Plac Kościuszki przy Urzędzie Miejskim. Tam zostały zaprezentowane występy artystyczne przez uczniów ze szkół w Łęcznej, Ludwinie, Dratowie i Zezulinie oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy.

Zwieńczeniem imprezy było zatańczenie belgijki przez uczestników imprezy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Łęczyńskiej Alternatywy Profilaktycznej – ŁAP. Celem spotkania było zakomunikowanie oraz inicjowanie przez zespoły specjalistów wspólnoty działań, skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej i profilaktyki uzależnień. Działania ŁAP-u propagują modę na życie bez uzależnień, odpowiedzialność za siebie i innych oraz inspirują do poszukiwania skutecznych sposobów przeciwdziałania nałogom.

(fot. Policja Łęczna)

7 komentarzy

  1. Bardzo dobra akcja młodych, odpowiedzialnych ludzi jednak tylko drastyczne zaostrzenie prawa może uratować Polskę przed bagnem narkomanii. Tylko azjatycki system karania za narkotyki jest skuteczny: dożywocie za produkcję i handel oraz 25 lat więzienia za posiadanie najmniejszej ilości narkotyku. Dodatkowo wpisanie producentów i dilerów na listę bestii, tak aby cały czas była nad nimi kontrola. Polska będzie wolna od narkotyków albo jej w ogóle nie będzie.

  2. I po co to kto bierze ten będzie brał nic to nie da strata czasu jak te zdjęcia na paczkach papierosów nic nie dają

  3. A czarne macice były – nie, tęczowe Rafałki – nie no to się nie liczy!

  4. Nie popieram brania używek, ale jak ktoś chce to jego sprawa i jego zdrowie. Ważne żeby robił to gdzies w swoim domu tak żeby nie byc zagrożeniem dla innych.

  5. Śmieszy mnie ta cała akcja… I niedoinformowanie polskiego społeczeństwa… A wizerunek liścia konopii to juz wisienka na torcie… Nie promuje tym zadnej narkomanii ale wrzucając konopie do worka z innymi dragami dlaczego nie dodacie do tego kofeiny czy innych takich substancji… Jakieś ale? Proszę mi wskazać jakiś dowód zgonu z powodu substancji zawartych w konopii…

    • Bartku proszę bardzo jest wiele udokumentowanych zgonów po paleniu konopii np mieszkanka uk Gemma Moss .

  6. Największą patologią jest ten, który uważa konopie za narkotyk poza tym to indywidualna decyzja każdego do robi. Bez różnicy czy to konopie, alkohol, kawa czy psychotropy, które ludzie kupują w aptekach żrą na potęgę i tego nikt nie potępia. Jak napie** dzieci w domu czy wsiada po pijaku za kółko to i tak jest lepszy od tego co zapalił jointa i ogląda spokojnie film czy coś.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!