Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uchodźcy z Ukrainy będą musieli ponieść część kosztów utrzymania w Polsce. Do Sejmu wpłynęły już dokumenty

Obowiązek szybszego uzyskania numeru PESEL, ponoszenie części kosztów utrzymania a także uszczelnienie wypłat świadczeń. To zmiany, jakie rząd zaproponował w przepisach dotyczących uchodźców z Ukrainy.

77 komentarzy

 1. Nie wszyscy są tacy sami. Wrzucacie wszystkich do 1 koszyka. Są bogate mendy że wykorzystują pomoc ale są i też tacy którzy tej pomocy bardzo potrzebują bo nic nie mają. Uwierzcie mi znam dobrze temat.

  • No to wiesz więcej niż ja.
   Ja ten „temat” znam od strony tych co wypasionymi furami podjeżdżają pod magazyn Caritasu na „alei” Uni Lubelskiej, na uginających się nóżkach taszczą do autek co im „Bóg dał”, potem co mechaniczne konie wyskoczą, „wracają do siebie”, sprzedają z zyskiem to co tu za darmo dostali, a najgorsze w tym jest, że wracają po jeszcze.

 2. Analityk ! 100 % racji ! Ludzie czytajcie i się uczcie …

 3. Pan cieć z Miasta Inspiracji (wprzódy: Lublin)

  Uchodźcy z Ukrainy będą musieli ponieść część kosztów utrzymania w Polsce – widzicie ?
  Jak rządzącym banki już nie chcą udzielać kredytów na zakup nowych drukarek do pieniędzy, to i rozum im zaczyna wracać.

 4. To jest pic na wodę. Ustawa jest tak zmontowana że dalej będą się bawić na nasz koszt. Są wyszczególnione grupy które nie będą płacić za nic i prawie wszyscy się do nich zaliczają !!!! Następna obłuda. Ale ustawa jest i mamy zamknąć gęby.

  • W końcu ostatnie zdanie mądra napisałeś.

  • Łoj tam, łoj tam… utrzymujemy ponad 35 tysięcy watykańczyków w różnych habitach, to utrzymamy i kilka milionów „sióstr” i „braci”.
   Gorzej będzie jak nam Putin podeśle kilkadziesiąt milionów głodnych Chińczyków.
   Przyjdzie wtedy dopiero co zakupione Abramsy na żywność wymieniać.

 5. Prezydent Przemyśla już niejednokrotnie apelował do rządu o pomoc, zglaszając falę nadużyć w związku z wyłudzaniem świadczeń przez obywateli ukrainy i co? I g. Zero odzewu, zero pomocy. Idą codziennie kosmiczne pieniądze w powietrze. Szkoda, że ucięcie tych datków dopiero za kilka miesięcy bo do tego czasu to wyjadą od nas miliony zł. Cieszy jedynie, że Polacy otwierają oczy, że już się buntuja i widza co się dzieje nawet Ci, ktorzy tak ochoczo pomagali na początku tego calego wojennego wydarzenia.

  • I czyja to wina? Osób, które biorą legalne świadczenia? Czy ludzi, ustawodawców, którzy na to pozwalają? Hm ?

   • Przede wszystkim rządu. Ale Ci ludzie nie biorą legalnych świadczeń. To wyłudzenia. W Przemyślu działa cała turystyka. Autokary podjeżdzają pod urzędy, ludzie zalatwiają sprawy, zawijają kasę i wracają na ukrainę. Za miesiąc kolejna wycieczka podpisać papiery, zabrać kasę i tak bez przerwy.

    • No jak nie biorą legalnie ? Jak zgodnie z litera prawa, które jest dziurawe?

     • Amber Gold też było luką w prawie czyli nie bylo przestępstwem? To zwykle wyludzenia, wymuszenia i zdania nie zmienię.

      • Czyli pincet plusy to też wyłudzenia są ? 🙂 dobre sobie.

       • Słuchaj pajacu. Jesli ktoś przyjeżdza zza granicy po to by się zarejestrować w polskim urzędzie w celu pobierania profitów z między innymi Twoich pieniędzy po czym rusza w drogę powrotną na ukrainę to co to jest? Przepisy są dziurawe w tym wypadku zgodzę się ale to jest jawne bezczelne wyłudzanie, okradanie. Jeśli Tobie to pasuje to ok, mi nic do tego ale ja to akurat nie chcę darmozjadów utrzymywać. Swoją drogą jestem przeciwniczką rozdawania 500plus nawet rodakom bez kontroli państwa nad tym jak ludzie pożytkują te pieniądze.

 6. A ja robę kanapki ze szmalcem i cebulą i jadę na grancę witać „gości”.

 7. Nie będziesz miał co do Gara włożyć – też będziesz gadał trole z Rosji.
  W Rosji też była Fałszywa Pandemia

 8. ale BUUUBA ! ta z lewej …. prawie mi monitor pęknął

Z kraju