Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trzech młodych mężczyzn odpowiada za nękanie migrantów. „Strzelali, wyzywali i grozili śmiercią”

Zostali oskarżeni o strzelanie do obcokrajowców z pistoletu na kulki, obsypywanie ich mąką, wyzywanie, a także grożenie śmiercią. Dziś złożyli wniosek o skierowanie sprawy do mediacji.

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Lublinie miał się rozpocząć proces trzech młodych osób, oskarżonych o nękanie migrantów. 18-letni Emil O., 21-letni Mateusz K. i 22-letni Wojciech W. pochodzą z Międzyrzeca Podlaskiego. Tam też miały miejsce zdarzenia, za które zostali zatrzymani przez policjantów a prokuratura przedstawiła im zarzuty.

Wiosną ub. roku obywatele Indonezji zgłosili się na policję wyjaśniając, iż są atakowani przez kilka osób. Jak tłumaczyli, przyjechali w sześciu do Polski do pracy i zamieszkali w wynajmowanym mieszkaniu w Międzyrzecu Podlaskim. W kwietniu do stojących pod budynkiem Indonezyjczyków podjechało rowerami dwóch mężczyzn, po czym obsypali ich mąką.

To był jednak dopiero początek. W kolejnych tygodniach strzelano do nich z pistoletu na kulki czy też ich wyzywano. Jak wyjaśniają śledczy, obcokrajowcom grożono również śmiercią „poprzez wykonywanie gestów imitujących podrzynanie gardła i strzał w głowę”. Prokuratura podkreśla, że sprawcy wzbudzali u pokrzywdzonych uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia i poniżenia oraz uzasadnioną obawę spełnienia gróźb.

Niebawem policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o dokonanie tych czynów. Młodzi mężczyźni przyznali się do winy, zapewniali jednak, że ich działanie nie było na tle narodowościowym. Przekonywali, iż w ten sposób „robili sobie żarty”.

Dziś miało się m.in. odbyć przesłuchanie pokrzywdzonych. Jak się jednak okazało, nastąpiło opóźnienie ze strony biegłego tłumacza, przez co obcokrajowcy nie zostali skutecznie zawiadomieni o terminie rozprawy. Z kolei obrońcy oskarżonych złożyli wniosek o skierowanie sprawy do mediacji. Teraz zgodę na tego typu postępowanie muszą wyrazić pokrzywdzeni Indonezyjczycy.

23 komentarze

  1. Jak za POprzednich rządów TyfUSKA policja strElalay do strajkujących to nie było strzelanie ale jak głąby z zabawek na kulki wywalili do murzynka to już strzelanie 🤣.

  2. Jeszcze parę miesięcy temu byłby to czyn patriotyczny (no chyba że przyjechali „legalnie” na wizy od Wawrzyka).

  3. Obstawiam że przyjechali na rowerach Wigry3

  4. Zostali oskarżeni o strzelanie z pistoletu na kulki – buhahahahahahahah .

  5. Taka to organizacja

    PiS ofiarom sprzedał wizy a napastników na nich szczuł.

  6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Poniżali tych Indonezyjczykow dla żartu,czyli prześladowali ich za wygląd i mieli nieszczęście,bo to obcokrajowcy ,a ci obcokrajowcy trafili na dobrych,mądrych policjantów.Gorzej jak się jest Polakiem i mieszka we wsi ,gdzie miejscowa policja wspólnie z kolesiami że wsi zastrasza i prześladuje człowieka za wygląd przez długie lata i są groźby,zastraszanie,pobicia,próby pobicia i ubliżanie

Dodaj komentarz

Z kraju