690 680 960

Trwa policyjna akcja skierowana do motocyklistów „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Policja prowadzi obecnie akcję o nazwie „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. Akcja ta skupia się w szczególności na motocyklistach.

Jazda na motocyklu to często pasja i przyjemność, jednak nie wolno zapominać, że motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku wypadków często odnoszą poważne obrażenia. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz zbyt mała odległość między pojazdami.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy także od innych uczestników ruchu drogowego, w szczególności od kierowców samochodów. Podczas sezonu motocyklowego, gdy na drogach pojawia się więcej jednośladów, kierowcy powinni skupić się na obserwowaniu drogi i spoglądaniu w lusterka. Ważne jest również, by przestrzegać zasad zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz nie wymuszać na motocyklistach gwałtownych manewrów, które mogą doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę na drodze. Młodym motocyklistom mundurowi przypominają, że życie jest jedno i należy je szanować. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, nawet gdy za kierownicą pojawiają się emocje.

Wspierając działania na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów, firma Screen Network S.A. emituje spot pod hasłem „Motocyklisto, zwolnij! Dojedź jednośladem bezpiecznie do celu” na ekranach LED rozlokowanych w całym kraju.

(fot. wideo Policja)

25 komentarzy

 1. Motocykliści jeżdżą spokojnie. Nie to co kiedyś. Poszli po rozum do głowy. Bardzo źle jest z bandytami na rowerach. Nikt nad nimi nie panuje.

  • nie, no jasne.
   Tylko dziwna sprawa – taki przypadek z dnia dzisiejszego: zamiast ustąpić pierwszeństwa to wyprzedzał (pasem podporządkowanym).

 2. Haha, pieszych się chroni, rowerzystów się chroni, motocyklistów się chroni, niedługo kombajnistów też. Tylko ci w samochodach to jakieś zwyrodnione potwory. Profilaktycznie zamknąć, zanim się pozabijają, tak?

 3. Ej, a motocykliści to niby święci? Skoro są normalnymi użytkownikami ruchu drogowego, to niech i tak się zachowują. Niech na światłach stoi w kolejce, tak jak inne pojazdy, a nie przepycha się między autami na pierwsze miejsce. Jeżeli wyprzedza, to niech robi to z głową, a nie przyspieszając i przekraczając dwukrotnie dozwoloną prędkość. Chcecie jeździć bezpiecznie? To zacznijcie od siebie. To nie wina kierowców, że widoczność rozpędzonego motocykla z auta jest ograniczona.

  • Motocyklista „przepycha” się na początek, bo zanim ty znajdziesz jedynkę, to on jest już na następnych światłach 😁

   • no i oczywiście przepisowo: 50 km/h

    A co na to świstak ?

    • Oczywiście, że przepisowo. Dzięki niskiej masie i automatycznej skrzyni głupi skuterek 125 cm3 na światłach odstawia 99% samochodów o dobre kilkanaście metrów.

  • Przepisy nie zabraniają spokojnie jechać między stojącymi autami i gdy jest miejsce na to. Wypowiadam się w imieniu swoim i normalnych motocyklistów. A gdyby wszyscy motocykliści stali w „kolejce” to korki byłyby znacznie większe, to też trzeba brać pod uwagę.

  • Pokaż mi jakikolwiek przepis który mówi o tym że nie można się „przepychać” na pierwsze miejsce. Jeżeli taki znajdziesz to obiecuję że nigdy więcej tego nie zrobię… Byłoby bezpieczniej gdyby ci co się najbardziej wymądrzają choć raz przeczytali kodeks ruchu drogowego.

 4. Dzisiaj już motocykliści wariują jazda po mieście na jednym kole od świateł do świateł ponad 150 km policji brak ul spółdzielczości pracy.

 5. Miałem taką sytuację jechałem skuterem na skrzyżowaniu i na zakręcie wyprzedzała mnie ciężarówka z naczepą o włos od tragedii na tym zakręcie nie widać co jedzie z naprzeciwka a ten mnie wyprzedzał kierowca busa jadącego z naprzeciwka w ostatnim momencie zjechał na pobocze serce mi do gardła podskoczyło morał z tego taki że 70 % kierowców nie zwraca uwagi na motocyklistów – motorowerzystów wyprzedzają jak rowerzystę a rowerzyści też się nie patrzą wjerzdzają na przejście dla pieszych albo środkiem szosy jadą czy skręcają nie patrząc czy coś z tyłu jedzie

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3697zł -0.83%
 • GBP 5.3464zł -0.31%
 • EUR 4.6356zł 0.03%
 • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas