Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa narada z rządem, dowódcami Sił Zbrojnych i szefami służb

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainie o godz. 8.00 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęła się narada Prezydenta RP z rządem, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami służb specjalnych.

W nocy ze środy na czwartek w wystąpieniu telewizyjnym prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił, że wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie, której celem jest „demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy”. Wezwał żołnierzy ukraińskich do złożenia broni.

– Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia – napisał Andrzej Duda w mediach społecznościowych.

Prezydent RP poinformował też, że nad ranem rozmawiał z Prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim.

– Doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej skala jest najprawdopodobniej szeroka. To bezprecedensowy akt gwałtu na normach prawa międzynarodowego. Rosja wyklucza się z międzynarodowej wspólnoty – dodał prezydent.


(fot. prezydent.pl)

11 komentarzy

 1. jak czekam na wiadomość kiedy ruskie na Moskwę napadną to będzie najlepsza dla mnie wiadomość

 2. widziałem ptaka cień

  niech sięnaradzają, bo im się „przesmyk suwalski” z lekka … poszerzył.

 3. We wrześniu 1939 też były narady a Adolf H. jechał na wschód po wcześniejszych konsultacjach z Józefem S.
  17 IX 1939r nóż w plecy od niby sojusznika.
  Rozbiór Polski między Niemcy i związek radziecki trwał do 22 czerwca 1941r kiedy to Niemcy w podstępny sposób oszukali związek radziecki i zaczęła się wszystkim znana WWII.

  • Polacy to tacy infaltylni naiwniacy?? Zamiast rozbudowywać armię po upadku komunizmu , to komuniści pozbawili armii kraj .
   Liczą wszystcy źe ktoś będzie nas bronił??? Byłem w wojsku pełne dwa lata , mój kolega słuźył w marynarce 3lata , i tak powinno być kaźdy sprawny facet powinien być do dyspozycji Polski.

 4. trzeba przeprowadzić drugą operacja „Barbarossa” ale skutecznie i będzie spokój na wiele lat

 5. Ta Ukraina to ma tak nazbierane w innych krajach aż pod samą kokardę.

 6. Illuminacje w barwach Ukrainy załatwią Putina

 7. Dziadek ze "slamsowa"

  Jak Prezydent RP, osoba, która z urzędu powinna byś najlepiej i natychmiast informowana mówi, cytuję: ” Doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej skala jest najprawdopodobniej szeroka”. to jest jak z tym jasnowidzem, który przez drzwi pytał pukającego klienta: „Kto tam?”, na co usłyszał: „Eee, chu… z ciebie nie jasnowidz”.

  Niekumatym wyjaśniam: Chodzi mi tu o słowo „najprawdopodobniej”.

 8. Zapowiadają sankcje, zapowiadają wspólne działania, zapowiadają, że Rosja pożałuje swojej agresji wobec Ukrainy… Tymczasem sankcje są miękkie, bo Zachód musi zostawić jakieś na moment, gdy Putin zajmie całą Ukrainę i obstawi rosyjskie wojska przy granicy z Polską, albo zbombarduje kraje nadbałtyckie. Słowa potępienia i solidarności na Twitterze oraz szumne zapowiedzi, jak planujemy odpowiedzieć Rosji to kpina… Brak realnych i bolesnych dla Kremla działań zapobiegawczych tylko rozśmiesza Putina i umacnia w przekonaniu, że Ukraina jest do całkowitego zdestabilizowania w kilka dni.

  PS: Teraz zacznie się wysyp fakenewsów na portalach społecznościowych i innych nawiedzonych portalikach..

  • widziałem ptaka cień

   normalny jesteś? od kiedy pakt pn-atlantycki był narzędziem deeskalacji? po co, wypisywać takie brednie? pakt powstał do odbudowy głównych sił w okresie powojennym i przeciwważenia broni w okresie europejskiej dominacji sowieckiej. w okresie post-sowieckim, pakt jest tylko papierem.

 9. Europa i USA bezsilne.