Dwa duże pożary traw. Jeden w Lublinie, drugi tuż obok

Strażacy walczą z dużymi pożarami traw, jakie wybuchły praktycznie w tym samym czasie. W obu przypadkach podejrzewa się podpalenie.

Strażacy z Lublina, Turki, Świdnika Dużego i Niemiec walczą z pożarami traw w dolinie Bystrzycy. Ogniem objęte są łąki w rejonie ul. Zawilcowej i Hajdowa a także w Turce. Jak nas poinformowano, ogień wciąż się rozprzestrzenia i na miejsce wysłane zostały już dodatkowe siły strażaków. Pożar nie jest przypadkowy. Tereny te co roku są jednym ze stałych miejsc, gdzie strażacy muszą interweniować. Za każdym razem ogień podkładany jest celowo.


fot. nadesłane- Łukasz, Ewa, Patrycja, Aleksandra, Dawid, wideo – Liwia – DZIĘKUJEMY!)
2018-04-10 20:25:43

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Wiecie dlaczego jest podkladany celowo? Bo osp musi zarabiac, niktbsie do tego nie przyzna ale bylem w osp i dobrze wiem ile placa, ile sie posze godzin i warto

  • Dokładnie. Płacenie w OSP powinno być zlikwidowane i by się okazało nagle że połowa pożarów nie występuje, zwłaszcza na wiosnę.

   • Jak nie ma się co palić, to się nie spali. Po co OSP, spali się raz i spokój. OSP jest dzisiaj przy wypadkach i to jest jej główne zajęcie. To co, może wypadki są specjalnie powodowane przez strażaków?

  • Iloraz Twojej inteligencji musi być bliski zera skoro piszesz takie bzdury. Sprawdź najpierw czy i kto finansuje działalność OSP oraz jaki jest koszt jednego wyjazdu do pożaru. Może wtedy zamkniesz japę i przestaniesz oczerniać ludzi, którzy poświęcają swój czas a często i zdrowie aby ratować innych.

 2. paprykowy naleśnik

  Skowronki mają właśnie okres lęgowy. One gniazdują na tych łąkach. Pomyśl człowieku co zrobiłeś.

 3. G…wno wiesz i w d…pie byłeś tak kolokwialnie ci napiszę. Wszystko jest rejestrowane, a pisać to sobie pod GS-em w zeszycie mogłeś ile na krechę wziąłeś . Ogólnie przepraszam za słownictwo ale na takie głupoty cisną się właśnie takie słowa.

 4. Kleszczy ubyło

 5. Oby wszystkim podpalaczom natura się odpłaciła i im domy pozabierała w ten sam sposób… co do OSP to tez slyszalam ze tak robia aby kase dostac… Co ci ludzie mają we łbach… Wstyd mi za nich… A niby człowiek najinteligentniejszym stworzeniem jest… Przykro mi…

 6. Gdzie są ekolodzy… Niech sie przywiązują do trawy… A nie sory za trawę nikt im nie zapłaci…

 7. W obecnych czasach,żadna z jednostek OSP nie może być pewna,że zostanie zadysponowana do konkretnego zdarzenia.O tym kto gdzie jedzie,decyduje dyżurny w Powiatowym Stanowisku Kierowania,więc wasze zarzuty nie mają pokrycia w rzeczywistości,równie dobrze może to być np.pet wyrzucony z jadącego pojazdu..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach