To będzie gratka dla fanów motoryzacyjnych nowinek

W dniach 9-10 września w Lublinie odbędzie się Kongres Nowej Mobilności. W Strefie Smart będzie okazja do zobaczenia najnowszych modeli samochodów elektrycznych.

Podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbędzie się w Lublinie w dniach 9-10 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, w nowoczesnym parku produktowym partnerzy kongresu zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym pojazdy elektryczne i rozwiązania infrastrukturalne.

Z bliska będzie można zobaczyć m.in. Mercedesa EQC, Volkswagena Passata GTE, e-Craftera i e-Golfa, BMW 530e, i3 i 225e, Teslę Model 3, Mercedesa Klasy E 300 de, Kię e-Soul, Nissana Leafa i e-NV200, Fiata 500e oraz Renault ZOE. Pojawią się także pojazdy większe, w tym elektryczne autobusy i niskoemisyjne pojazdy służb komunalnych.

Nie będzie to typowa konferencja branżowa. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali włodarze kilkudziesięciu polskich miast, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność. Wspólnie z polskimi i międzynarodowymi liderami rynku, praktykami nowej mobilności i ekspertami, przez dwa dni będą analizować i omawiać dostępne na rynku, najbardziej skuteczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie zero- i niskoemisyjnego transportu w miastach.

Strefa ekspozycyjna, która zajmie wyłączoną z ruchu ulicę Artura Grottgera 2 przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym, a także Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur będzie czynna w poniedziałek (9 września) w godz. 11:00–19:00 oraz we wtorek (10 września) w godz. 9:00–17:00. Wszystkie informacje dostępne są na stronie: kongresnowejmobilnosci.pl.

(fot. pixabay.com, UM Lublin)

3 komentarze

  1. Czy będą trolejbusy…?

  2. Przy tych milionach aut elektrycznych premiera, też mi atrakcja…

  3. niestety udział płatny w dyskusjach…199 zł nie co dużo…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu