Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szef lubelskiej policji z generalskim awansem. Nominację odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

Dzisiaj przed Belwederem szef lubelskiego garnizonu Policji odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację generalską. Podobne awanse otrzymało jeszcze sześciu funkcjonariuszy.

W środę na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbyły się centralne obchody Święta Policji. Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje generalskie siedmiu oficerom. Na stopień nadinspektora mianowany został m.in. Artur Bielecki komendant wojewódzki Policji w Lublinie. Akty mianowania wręczył prezydent Andrzej Duda, z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński przekazał pamiątkowe szable.

Szef lubelskiego garnizonu Policji ma 49 lat, z kolei w mundurze służy od 29 lat. Zanim trafił do Lublina, był naczelnikiem Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju, zastępcą dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Kielcach, zastępcą i I zastępcą komendanta miejskiego Policji w Kielcach, a potem komendantem miejskim Policji w Kielcach. Komendantem wojewódzkim Policji w Lublinie został w marcu ub. roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Roberta Szewca, który obecnie kieruje białostocką policją.

Nadinspektor Artur Bielecki wcześniej był odznaczany m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”, a także Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

(fot. policja)

28 komentarzy

 1. duda spadaja na narty pajacu,

 2. 5 gwiazdek 3 gwiazdki

  Czyli mamy pisiora kolejnego… PO to zło a PiS jeszcze gorsze gów…. Noooo…

 3. Głupi uśmiech na piance piwa

  Pies to pies służy i waruje jak dostanie kość i miskę żarcia… ????

 4. Najważniejsze że mają kagańce założone 😉

 5. Złodziejskiej pełowskiej mafii w niesmak.

 6. Czytając to czuć nutę wazeliny jeszcze

 7. Wszystko to piękne,szkoda tylko , że tu gdzie mieszkam od ponad dziesięciu lat prześladuje mnie bezkarnie jeden człowiek,jak ja bym mu coś zrobił to będę odpowiadał,natomiast on może mnie zaczepiać, ubliżać, pobić,ale ma kolegów w policji i wszystko oki

Wiadomości z info112