690 680 960

Weekendowi „turyści” odwiedzili las. Leśnicy załamują ręce (zdjęcia)

Tego typu obrazki leśnicy zastają praktycznie po każdym weekendzie. Tym razem, oprócz pozostawionych wokół śmieci, „turyści” postanowili dodatkowo oznaczyć teren swoją obecnością, niszcząc ławkę.

Osoby, które w miniony weekend wybrały się do Puszczy Solskiej, a dokładnie zatrzymały się na parkingu leśnym w Leśnictwie Bojary koło Biłgoraja, najwyraźniej postanowiły zaznaczyć swoją obecność w tym miejscu. Pozostawiły po sobie szereg śmieci, a na koniec postanowiły jeszcze zniszczyć ławkę.

Leśnicy nie ukrywają, że z podobnymi przypadkami spotykają się bardzo często, gdyż nie wszyscy potrafią odpowiedzialnie korzystać z lasu. Przede wszystkim praktycznie po każdym weekendzie zastają sterty śmieci pozostawione przez „turystów”.

Najbardziej dziwi jednak fakt, iż tuż obok znajdują się kosze na odpady. Są one zamontowane zarówno na leśnych parkingach, jak też w miejscach odpoczynku, gdzie zbudowane są drewniane wiaty. Tymczasem niektórym osobom nie chce się pokonać kilku kroków, aby wyrzucić po sobie śmieci.

(fot. Nadleśnictwo Biłgoraj)

24 komentarze

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  A to, piiiip i piiiip, oraz piiip… piiiip ich mać

 2. Tęcza 🏳️‍🌈

  Oskarku, Julko! Posprzątać mi to zaraz!

 3. Bydło i tyle w temacie. Powinni montować kamery na weekend i kary po 5tys. Koszty szybko by się zwróciły, zrobiłoby się czyściej, a nadwyżka na poprawę infrastruktury.

  • A nie chciał byś sobie kamery w d… założyć i za każdym razem kiedy źle się podetrzesz nakładać na siebie mandat? To tylko taka dygresja, nie zmienia to faktu że pozytywne jest piętnowanie wandalizmu i śmiecenia w każdym miejscu bez żadnego wyjątku ale mieszanie w to inwigilacji monitoringu i śledzenia ludzi jest patologią.

   • Nie, to nie jest patologia. Patologia to bytowanie w takich miejscach tego typu osobników. Normalny człowiek kamery w lesie nie musi się obawiać, za to patoligia będzie miała bat nad sobą aby posprzątać po sobie ten syf bo inaczej będzie pociągnięta do odpowiedzialności finansowej. To nie jest inwigilacja, to jest działanie obronne.

   • Patologia właśnie skorzystała z tego miejsca co widać na załączonych zdjęciach. Jestem jak najbardziej za wykorzystaniem kamer do złapania i ukarania tych osób jak i im podobnie zachowujących się podobnie. U siebie w domu raczej podobnie się na pewno nie zachowują, tylko udają przykładnych wzorowych obywateli.
    A mandaty powinny być dotkliwe za każde przewinienie, jak w innych krajach europy.

 4. Niestety ale często brak bata w postaci monitoringu, kar itp. itd. skutkuje takimi efektami.
  Było przyniosło ale to samo bydło zostawiło w lesie i jeszcze zniszczyło – wyrywać chwasty.

 5. Nie jestem pewien czy akurat za tą dewastację odpowiada turysta a nie okoliczna sfrustrowana młodzież z okolicy

 6. To na pewno był ten dziennikarz z TVP 😀

 7. powinny być spore opląty za wstęp do lasu. można by później kogoś zatrudnić do sprzątania….

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas