Skontrolowali ponad 600 kierowców, jeden prowadził po alkoholu

Dzisiaj rano świdniccy policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwość”. Mundurowi przebadali w ciągu kilku godzin ponad 600 kierowców.

W poniedziałek od godz. 5:30 na ulicy Zamojskiej i Lubelskiej w Piaskach można było spotkać świdnickich policjantów badających kierujących na zawartość alkoholu. Mundurowi w ramach akcji „Trzeźwość” przebadali w sumie ponad 600 osób. Jeden z kierujących okazał się być nietrzeźwy.

Po godz. 7 świdnicka drogówka zatrzymała kierującego pojazdem marki Ford. Alkomat wykazał, że 30-letni kierowca z Lublina znajduje się po alkoholu. Pomiar wykazał u niego niecały promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot. Policja Świdnik)

10 komentarzy

 1. Mariusz Tatary 2

  Całe szczęście, że smakosze alkoholowi jeżdżą z Janosikiem, bo inaczej to tylko kłopotów by sobie narobili przez takie akcje. Mało kto jeździ krajówkami, większe odległości na bani. Za to wieczorami na lokalnych drogach prowadzących do sklepu monopolowego to trudno spotkać kogoś trzeźwego.

 2. sam widziałem na ul.niepodległości jak zjeżdżali w boczne uliczki i w popłochu oddalali się pieszo , W dobie Janosika takie akcje są bez sensu

 3. Jeszcze trzeba Trzeźwe Popołudnie dla prezesów, kierowników i innych gwiazd z salonów firm. Statystyka by lepiej wyglądała

 4. Zabrali też jeden dowód rejestracyjny bo jakiś dzban miał małe blachy zamiast normalnych. Wiem bo gadałem z policjantem.

 5. Na 600 jeden nietrzeźwy.Brawo za super akcje i wstrzymywanie ruchu.

 6. Brawo Brawo to im najlepiej wychodzi.

 7. Dobrze, że jeden złapany.. chociaż to była akcja na idiotów bo już z pod BP koło ‚wieży’ było wiadomo o jakimś korku..

 8. ALE SIE POPISALI, NAROBILI SOBIE OBCIACHU. NA 600, JEDEN PIJANY HA HA. MIEJMY NADZIEJĘ ŻE DRUGI RAZ TAKIEJ KOMPROMITACJI NIE ZROBIA. JEST NAUCZKA. NIE SZUKAJCIE TAM I O TYCH GODZINACH!

 9. Prawda jest taka, że akcje tego typu powinny być organizowane w piątki, soboty i niedziele w godzinach 18-23.
  Założę się, że na 600 przebadanych przynajmniej 60 byłoby pod wpływem. Taki poniedziałek rano to na nikim nie robi wrażenia. Ci na bani i tak pewnie dzięki Yanosikowi pojechali objazdami.

 10. Zacznijmy od tego za aby przebadac kierowcę policja musi mieć podejrzenie że jest pod wpływem alkoholu. Ażeby było podejrzenie kierowca powinien spowodować kolizje lub złamać przepisy ruchu drogowego. Takie akcje są bez prawne

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach