Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Seria niebezpiecznych incydentów na kolei. Groźne zdarzenia z pociągami również z naszego regionu

Jeden z pociągów został skierowany na niewłaściwy tor, kolejny zderzył się z koparką. Seria incydentów na kolei nie ustaje. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał.

Od wczoraj na kolei trwa seria groźnych zdarzeń. W czwartek Białymstoku wykoleił się pociągu PKP Intercity relacji Białystok-Warszawa, w Skierniewicach skład Kolei Mazowieckich zderzył się z lokomotywą PKP Cargo, w Poznaniu z torów wypadł pociąg towarowy, zanotowano też zderzenie pociągu z busem i tragiczne w skutkach potrącenie pieszego.

Z kolei dziś w incydentach uczestniczyły składy z naszego regionu. O godzinie 7.10 pociąg PKP Intercity relacji Lublin – Wrocław został skierowany na niewłaściwy tor. Na szczęście maszynista od razu się zorientował o pomyłce, zatrzymał pociąg i zaalarmował dyżurnego ruchu.

Przedstawiciele spółki PKP PLK wyjaśniają, że pociąg zamiast w kierunku stacji Warszawa Wschodnia został skierowany na stację Warszawa Gdańska. Zapewniają jednocześnie, że nie było zagrożenia dla pasażerów. Skład został wycofany w kierunku Warszawy Gdańskiej i przyjechał na stację z półgodzinnym opóźnieniem. W celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia powołana została komisja kolejowa.

W tym samym czasie na szlaku Warszawa Wschodnia-Warszawa Wawer doszło do zderzenia pociągu PKP Intercity Chełmianin z Warszawy do Chełma z koparką. W tym przypadku wstępne ustalenia wskazują, iż operator koparki w trakcie prowadzenia prac na torowisku nie zachował ostrożności i uderzył maszyną w lokomotywę pociągu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pasażerowie w dalszą trasę ruszyli kolejnym pociągiem, jaki jechał do Lublina.

16 komentarzy

  1. Na zdjęciu kargulec a tu o ICku piszą… redakcjo! jak nie macie zdjęć to z gazety trza było wyciąć i wkleić

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo