690 680 960

Do sądu za komentarz na Facebooku. Poszło o imigrantów

Mieszkanka Lublina została oskarżona o nawoływanie do nienawiści na tle rasowym. Przyznała się do winy i skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

O tym jak może zakończyć się dodawanie w sieci nieprzemyślanych komentarzy, przekonała się jedna z mieszkanek Lublina. Na początku września ub.r., kiedy to głośno było o problemach związanych z uchodźcami, Olga K. korzystając z portalu społecznościowego Facebook, dodała komentarz pod jednym z nagrań prezentujących odrzucanie przez uchodźców pomocy. W dosadny sposób wyraziła swoje zdanie na ten temat, dodając także, co należy zrobić z uchodźcami.

Opinia ta nie spodobała się innym użytkownikom internetu, powiadomione zostały też organy ścigania. Policja wszczęła w tej sprawie śledztwo i rozpoczęła ustalanie, kim jest internautka. Pomimo używania przez nią zmyślonych danych mundurowi bez problemu dotarli do kobiety.

Olga K. przyznała się do opublikowania obraźliwego komentarza, za co prokuratura oskarżyła ją o nawoływanie do nienawiści na tle różnic rasowych i narodowościowych wobec imigrantów z Syrii. Kobieta skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zaproponowała dla siebie 2 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata. Dodatkowo ma zapłacić 800 zł grzywny. Taki też wniosek trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie.

(fot. youtube)
2016-01-04 23:15:44

73 komentarze

 1. zauważcie proszę że to już kolejne ukaranie przeciwniczki imigrantów w naszej okolicy po pani z biblioteki w Jastkowie. najwyrażniej ma to na celu zastraszanie społeczeństwa i cieplejsze przyjęcie tych planowanych islamistów i terrorystów .wszystko wskazuje na to również że takie było odgórne zarządzenie mafii zwanej PO…….smutne że nie bronimy tych osób ……popieram pomysł składki na karę i proponuję jakąś akcję wsparcia na fb albo w innych mediach .czas powstac bo za chwilę obudzimy się w kraju afrykańskiej wojny…….

  • baba…ja również popieram pomysł składki na karę i zgadzam się z tobą i z chęcią przyłączę się do akcji wsparcia na fb lub innych mediach tej naszej pokrzywdzonej „lubelaczki”.

   • Jeżeli już to „lublinianka”. Swoją drogą, skoro jeszcze wyroku nie usłyszała, lepiej zorganizować pikietę przed budynkiem Sądu niż organizować składki. Chętnych z za monitora do poparcia wielu, ciekawe ilu przyszło by na taką pikietę? Niech oskarżona poda kiedy i gdzie rozprawa, by wcześniej przygotować legalny protest. Jak peowscy urzędnicy odmówią, to kolejny powód by się tam spotkać, jeśli macie „jaja”

 2. Bardzo dobrze zrobiła.

 3. Co wy pier…o stonodze?Dziewczyna tylko wyraziła własne zdanie na temat islamistów którzy bez skrupułów obcinają ludziom głowy i którzy czują się bezkarni.Przyjeżdżają do naszego kraju i jeszcze my mamy przystawać na ich warunki.Pudzianowski dobrze powiedział:nie będzie mi żaden klient będąc u mnie w gościach mówił jak mam żyć.

 4. A BANDA PO,PSL,SLD ZNIEWAŻAŁA POLAKÓW PRZEZ TYLE LAT KRADNĄC,OSZUKUJĄC,MORDUJĄC I CO?BANDYTÓW CHOWA SIĘ Z HONORAMI,A ŻYJĄCYCH CHRONI SIĘ.I TO JEST WPORZO?

 5. Może jakaś petycja by ją uniewinnić? Wiadomo, że „imigranci” w większości stanowią zagrożenie dla naszej europejskiej kultury. Zachód już ma przechlapane.

 6. TEN WYROK WYDAŁA NA TA BIEDNA MATKE WYDAŁA TA SAMA SEDZINA KTORA DAŁA PRACOWNIKOWI SWOJEGO SEKRETARIATU NA PRZECHOWANIE DO PRYWATNEGO MIESZKANIA TELEWIZOR PLAZMOWY PRZEJETY W SPRAWIE JAKIEGOŚ GANGSTERA KTORY ZOSTAŁ ZATRZYMANY WIEC JAK WIDZE PANI SEDZINA ROZDJE DOWODY RZECZOWE SWOIM PRACOWNIKOM CIEKAWI MNIE JAK DALEKO SIE POSUNIE W TYM ROZDAWNICTWIE TERAZ TELEWIZOR POTEM SAMOCHOD A MOZE I DOMY ZACZNIE ROZDAWAĆ ZASTANAWIAM SIE CO NA TO SZANOWNY PAN MINISTER ZIOBRO CZY TERAZ TAKICH BEDZIEMY MIELI SEDZIÓW STRACH BEDZIE IŚĆ DO SADY AKURAT KTORYS Z PRACOWNIKOW TEJ PANI SEDZINY BEDZIE POTRZEBOWAŁ TELEIZOR ZMIENIC TO CI PANI SEDZINA ZAJMIE I PODARUJE SWIM PRACOWNIKOM KPINA Z WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI ZIOBRO WYWAL TAKIEGO SEDZIEGO NA ZBITY PYSK

 7. pani sedzina MARTA MARCZEWSKA warto zapamietac to nazwisko

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli