690 680 960

Ryki: Pijany kierowca wjechał w radiowóz

Policjanci zatrzymali 48-latka, który kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli wykonał manewr cofania i uderzył w stojący radiowóz.

-Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 16.00 na drodze powiatowej na terenie gminy Ułęż. Policjant Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji komendy w Rykach zatrzymał do kontroli drogowej volkswagena. Samochodem podróżował 48-letni mieszkaniec gm. Ułęż, który jak się okazało był pijany. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Podczas kontroli drogowej mężczyzna wykonał manewr cofania i uderzył w stojący już oznakowany radiowóz – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej policji.

Okazało się także, że 48-latek posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

2014-04-07 11:44:16
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. mgr. Ćwierćcipkiewicz

    I co z tego, że mu grozi 2 lata odsiadki, gdyby za pierwszym razem dostał z tych grożących mu 2 lat, chociaż rok, może nie byłoby powtórki z rozrywki. A tak, ma w czterech literach, że mu grozi, za jakiś czas znów przeczytamy, że jechał, był naprany jak bąk, że dopuścił się, i że mu grozi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Moto Piknik Rodzinny na biłgorajskim Autodromie
Dożynki gminy Nałęczów
Dożynki gminy Nielisz
Dożynki Gminno – Parafialne w Grabowcu
Dożynki gminne w Baranowie. Gwiazdą imprezy będzie zespół Bayer Full