Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczął się rolniczy protest w Lublinie. Tutaj natraficie na duże utrudnienia z przejazdem (wideo, zdjęcia)

W środę rano w całym kraju rozpoczął się protest środowisk rolniczych. Utrudnienia w ruchu w Lublinie potrwają co najmniej trzy doby. W całym kraju rolnicy będą protestować w ponad pół tysiąca lokalizacjach.

Rozpoczął się właśnie rolniczy protest w Lublinie. Na Placu Zamkowym zebrało się około 200 rolników, którzy za chwilę ruszą w kierunku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak nam przekazano, wojewoda lubelski zaprosił ich na rozmowy. Za chwilę rolnicy wejdą na ulice prowadzące w kierunku ul. Spokojnej.

Trzy dni protestów, tam będą utrudnienia z przejazdem

W dniach 20-23 marca wystąpią w Lublinie duże utrudnienia w ruchu. Na terenie Lublina zgłoszono 4 lokalizacje blokad: ul. Spokojnej przy wejściu do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz ul. J. de Tramecourta; ul. Abramowickiej na odcinku od posesji 38a do posesji 85; skrzyżowanie ulic: Osmolickiej, Zemborzyckiej i Żeglarskiej; skrzyżowanie ulic: Janowskiej, Krężnickiej i Żeglarskiej.

MAPA BLOKAD 

Do kiedy będą protestować?

Protest rolników rozpoczął się w środę (20 marca) o godz. 9.00 (z wyjątkiem ul. Spokojnej, gdzie rozpoczął się o godz. 6.00) i zakończy w piątek (22 marca) o godz. 16.00 (z wyjątkiem ul. Spokojnej, gdzie zakończy się 23 marca o godz. 9.00). Przed rozpoczęciem protestu w rejonie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, uczestnicy zgromadzenia przeszli z pl. Zamkowego na ul. Spokojną ulicami: al. Tysiąclecia – al. Solidarności (jezdnia po stronie dworca, skrajny lewy pas ruchu) – Dolna 3 Maja – Chmielna – Spokojna. Przemarsz odbył się dzisiaj w godz. 8.00-9.00. Podczas protestu na ul. Spokojnej nie będzie możliwy dojazd samochodów do instytucji znajdujących się przy zablokowanym odcinku ulicy.

Korytarze życia i swobodny przejazd dla wybranych pojazdów

Wszystkie zgromadzenia w formie blokad dróg, będą odbywać się w trybie całodobowym. Utworzony zostanie tzw. korytarz życia dla swobodnego przejazdu służbom i pojazdom uprzywilejowanym. Umożliwiony zostanie swobodny przejazd autobusów komunikacji miejskiej oraz kursowym i dalekobieżnym, busom. Zapewniony zostanie dojazd mieszkańcom poszczególnych posesji, które znajdują się wzdłuż zablokowanych odcinków dróg.

MAPA BLOKAD 

190 komentarzy

  1. Ta dzicz produkuje ci żywność tęmpaku.

Dodaj komentarz