Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rosyjska rakieta wleciała w polską przestrzeń powietrzną, nad województwem lubelskim

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że minionej nocy doszło do intensywnej aktywności lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związanej z uderzeniami lotniczo-rakietowymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy. Jedna z rakiet wleciała w polską przestrzeń powietrzną.

– Informujemy, że 24 marca br. o godz. 4.23 doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących wystrzelonych dzisiejszej nocy przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej. Celem wykonywanych uderzeń były miejscowości znajdujące się w zachodniej Ukrainie – przekazało Dowództwo Operacyjne RSZ.

Jak przekazuje wojsko, obiekt wleciał w polską przestrzeń na wysokości miejscowości Oserdów (woj. lubelskie) w powiecie tomaszowskim w gminie Ulhówek i przebywał w niej przez 39 sekund. W trakcie całego przelotu był obserwowany przez wojskowe systemy radiolokacyjne.

– Dzisiejszej nocy wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione. Aktywowano między innymi polskie i sojusznicze lotnictwo. Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej – czytamy w komunikacie Dowództwa Operacyjnego RSZ.

Wojsko zapowiedziało dziś briefing prasowy w związku z incydentem naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej.

– 24 marca o godzinie 08:30 przed siedzibą Dowództwa Operacyjnego RSZ ul. Radiowa 2 w Warszawie, odbędzie się briefing prasowy z rzecznikiem prasowym DO RSZ ppłk. Jackiem Goryszewskim, dotyczący incydentu naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących wystrzelonych dzisiejszej nocy przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej na cele w Ukrainie – informuje DORSZ.

43 komentarze

 1. Zemsta mechanika

  No jak tak dalej pójdzie to niedługo wszyscy będziemy mieli nowe rosyjskie obywatelstwo. Brawo dla rządzących.

 2. Rząd chwali się: nie będzie ocen z religii na świadectwach. Część większego projektu: dostępu do tabletek „dzień po” dla 15-letnich dziewcząt, łatwego dostępu do aborcji, dyskryminacji mediów religijnych, zakazu prac domowych i kar za mowę nienawiści, tzn za krytykę ideologii.

 3. Rząd ryżego szubrawca do dymisji.

 4. Co ten rząd wyprawia! Nie można się jakoś dogadać z Rosją żeby nas nie ruszała? Tu sk powinien polecieć z wizytą do Moskwy, a nie do Stanów. Po co drażni, prowokuje Rosjan?

 5. mogła walnąć w nowogrodzką

 6. Karolyna Hererra

  To dlatego Hołownia wczoraj w swoim przemówieniu użył słowa „wojna ” 15 razy w ciągu półtorej minuty . Tyle czasu go oglądałem.

 7. Odi Profanum Vulgus

  Już zawróciła?

 8. Za pisu o takim incydencie dowiedzieliśmy się dopiero gdy przez przypadek został odnaleziony wrak.

Dodaj komentarz