Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy protestują na granicy w Dorohusku. Wysypali ukraińskie zboże, sytuacja robi się bardzo gorąca (foto)

Coraz bardziej gorąco robi się na granicy w Dorohusku. Protestujący rolnicy wysypali zboże z ukraińskich ciężarówek. Z kolei kierowcy pojazdów zza naszej wschodniej granicy ruszyli na rolników. W porę interweniowali policjanci.

87 komentarzy

 1. A ja mam takie pytanie do osób obeznanych w temacie. Gdzie to zboże trafia? No bo jeżeli nikt go nie będzie chciał kupić to nikt go nie będzie chciał przywozić? Czy nie warto by rozważyć protestu polegającego nie na blokowaniu dróg, co czasami niestety może być uciążliwe dla obywateli, tylko na blokowaniu wjazdów do elewatorów i punktów skupu firm które to zboże z Ukrainy przyjmują? Ciekawe czy w stosunku do firm które skupowały zboże i znalazły się na tajnej liście opublikowanej po wyborach ktoś wyciągnął jakieś konsekwencje? Pytam z czystej ciekawości, nie oceniając nikogo, więc proszę pieniaczy od powstrzymywania się od odpowiedzi 😉

  • 80 procent tych firm już nie ma. Reszta to firmy na słupy.

  • To były firmy słupy zamknięte po w więzieniu i sprzedaniu towaru. Po kilka firm na jednym adresie. A teraz nie ma kogo ścigać.

 2. Można? Można! I taki protest to ja rozumiem i popieram, a nie blokowanie drogi swoim rodakom, którzy nie są niczego winni.

 3. ##### kodziarskich sługusów

  a tołdi pucuje berło chyżego rója

 4. rolniki chcą żeby pszenica była po 5 tyś a chleb po 20 zł, czyj to niby interes ?

 5. Kosa mniej propagandy więcej obiektywizmu i rozumowania bo rolnicy wpływu na cenę chleba nie mają żadnego

 6. w imieniu miastowych działaja rolnicy – pszenica pryskana wszelkim mozliwym syfem z chin zakazanymi o b. wielu latt srodkami w Polsce chemicznie skażona trafia do młynow okrezna droga , maliny z chin owoce przeciery cukier =zero badan na toksyny znieczyszczenia trucizny

  • A czy to oznacza że nasi nie pryskają byle czym i w nie normatywych ilościach? To czemu np. w okolicy Sandomierza jak pryskają jabłka dzieci przez tydzień nie chodzą do szkół? Czemu nie można kupić w wakacje randupu bo nawet najmniejsze opakowania są wykupione?

   • Wystarczy podjechać i stanąć obok kasy i posłuchać ile działkowcy wykupują glifosatu na swoje areały 🙂

    • Działkowcy co spryskają na swoich 3 arach to sami zjedzą, więc o ty się o nich martwisz. Nikt z działki nie sprzedaje hurtowo warzyw czy owoców więc nie porównuj do rolnika. Poza ty działkowcy najczęściej pryskają trawę na alejkach, żeby jej nie kosić 😉

 7. Brawo rolnicy trzeba zniczyć zielony nieład i pogonić lewactwo.

 8. Ale was ten PiS nabrał

  Firmy z tego procederu powiązane z pisem a wy się dziwicie, że się to udało a jak się miało nie udać jak był parasol ochronny i zboże techniczne sobie jechało w konwoju służb, no ale wystarczy nie kraść i mieć ojczyznę w sercu.

 9. Przecież to PiS i jego kolejni ministrowie rolnictwa rozciągnęli parasol ochronny nad tym przemytem. Przez dwa lata zarabiali i pozwalali innym mafiom zarabiać (komu? Ruskim?) na ukraińskim zbożu. I trwałaby to dalej, gdyby nie wybory. Dlaczego Telus (PiS), pomimo tego że obiecał, nie upublicznił listy firm zarabiających na tym procederze? Dlaczego PiS zaryzykował nagięcie stosunków dyplomatycznych z Ukrainą, chroniąc ten przemyt. Ludzie, ocknijcie się. PiS to mafia, działająca na rzecz putina, destabilizująca naszą współpracę z UE, rozbijająca nasze sojusze w NATO i bratająca się z Trumpem, Orbanem i arabusami.

 10. Jak pisałem, że granice należy szczelnie zamknąć to szydzili ze mnie i życzyli śmierci. Teraz wasi bracia mają się dużo lepiej niż przed wojną, a ferrari i bentleje, które wiozą trafiają w większości do ruskich. Paliwo też sprzedawane jest dalej ale co ja tam wiem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport