Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mgły nad mało znanym, lecz jednym z najpiękniejszych obszarów naszego regionu (wideo)

Geograf i pasjonat ekologii, jak też miłośnik przyrody dr Ryszard Molas nagrał sobotnie mgły, jakie pojawiły się nad naszym regionem. Wybrał jedno z piękniejszych miejsc w województwie, które jest jednocześnie praktycznie nieznane.

Sobota w województwie lubelskim upłynęła pod znakiem mgieł. Występowały one w znacznej części naszego regionu. W niektórych miejscach jedynie zaznaczyły swoją obecność, w innych zaś dość znacząco ograniczyły widzialność. Ich rozwojowi sprzyjał napływ ciepłego i wilgotnego powietrza nad wychłodzone podłoże, niewielka prędkość wiatru, wysoka wilgotność powietrza oraz szybki proces topnienia pokrywy śnieżnej.

Efektowne mgły można było podziwiać nad Działami Grabowieckimi. Do bardzo słabo znane miejsce w naszym regionie przez wiele osób określane jest mianem jednego najpiękniejszych. Okolice Grabowca i Skierbieszowa są to jedne z najwyżej położonych terenów na Lubelszczyźnie, urozmaicone rzecznymi dolinami, jarami, wąwozami oraz pofałdowanymi wzgórzami.

Jesienią, dzięki bogatemu drzewostanowi buka, grabu i jawora, można podziwiać niesamowite piękno barw porównywalne do złotej polskiej jesieni w Bieszczadach. Do tego dochodzi piękno nieskażonej niczym przyrody, wyjątkowy klimat oraz cisza i spokój. Część Działów Grabowieckich chroniona jest w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym.

11 komentarzy

 1. Lubelskie Bieszczady.

 2. Polecam m. Kryniczki

 3. Piękne. Jak dożyję „trzynastki”, kupię se drona i jak wystarczy na paliwo do mojego opla Meriva (lat 23), to też se wezne i tam pojade. A co, pan dochtór może, to i emeryt (70 lat) też .

 4. Jak się nie ma co się lubi

  Jak kogoś nie stać na zagraniczne wczasy, to się będzie cieszył jakimś działem.

  • Właśnie tak:
   Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Pasuje tu jeszcze jedno powiedzenie: Jak się nie ma miedzi to się w Mieście Inspiracji na doopie siedzi.

 5. Nikt bogatemu nie zabrania, ale kij to kogokolwiek obchodzi na co jakiś doktorek wydaje pieniądze? Ciekawe ile zapłacił za artykuł sponsorowany?

  PS. Skąd porównanie do Bieszczad?

  • Każdy artykuł sponsorowany jest oznaczony zgodnie z prawem. Insynuacje tego typu są nie na miejscu, jednocześnie są one okropnie żenujące.

   • Żenujący jest poziom takich artykułów, ale ok.
    Każdy ma prawo do własnego zdania.
    Szkoda tylko, że poziom merytoryczny lublin112 spada tak drastycznie..

    • Raczej szanowny komentujący chciał ocenić poziom własnych komentarzy, którym brak i argumentów i rzeczowości. Oczywiście, że każdy ma prawo do swojego zdania, byle ono miało związek z tematem i było w jakiś logiczny sposób uargumentowane, bo bez tego, to wszystko niestety hejt, trollowanie i niskiego lotu pomówienia ;). Nikt nikogo nie zmusza do przebywania na naszym portalu, jeżeli te treści, aż tak komuś nie odpowiadają. Po się aż tak zmuszać ? 🙂
     Miłego dnia.

  • Pojedź to zobaczysz.

  • Skąd porównanie ? Przez ludzi co byli tu i tam.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo