Radiowozy policji mogą wkrótce zmienić barwy (zdjęcia)

W Warszawie rozpoczęły się IX Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. Podczas targów zaprezentowano prototypowe oznakowanie radiowozów.

Na Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2019 w Warszawie Polska Policja zaprezentowała prototypowe oznakowanie swoich pojazdów. Na radiowozach pojawiły się odblaskowe elementy w innych kolorach niż te, które znamy na co dzień.

Tak oznakowane radiowozy przypominają te z Wielkiej Brytanii czy Szwecji. Projekt nowego oznakowania pojazdów policji przygotowały wspólnie Komenda Główna Policji i Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny PIMOT. Zanim neonowe barwy pojawią się na wszystkich pojazdach policji, na drogę wyjadą pojazdy testowe. Decyzja co do oklejenia wszystkich radiowozów może zapaść za kilka miesięcy. Oznakowanie nawiązuje do aktualnych trendów światowych i europejskich.

Konferencja i targi potrwają do 10 maja. Swoje oferty prezentuje 150 wystawców z kraju i zagranicy. Na Europoltechu odwiedzać można stoiska policyjne z elementami uzbrojenia, wydawnictwami historycznymi oraz czasopismami dotyczącymi bezpieczeństwa i wydania miesięcznika „Policja 997”. Ostatni dzień będzie otwarty dla wszystkich chętnych po uprzedniej rejestracji.


(fot. Policja)

Zobacz również

15 komentarzy

  1. Sciagnietae. Z Niemiec żadna nowość. I z Anglii

  2. dziwnie kojarzą się z niemieckimi radiowozami…. hmm….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi