690 680 960

W trakcie jednego meczu żużlowego zebrali 40 worków nakrętek. Akcja trwa nadal

Wybierając się na mecz żużlowy, lub też korzystając z taksówek należących do korporacji eTAXI, warto zabrać z domu nakrętki od butelek. Z uwagi na duże zainteresowanie „Zakręconą Akcją” będzie ona prowadzona przez cały sezon.

Przeprowadzona przez klub Speedway Lublin podczas ostatniego spotkania z Fogo Unia Leszno akcja zbierania nakrętek okazała się sukcesem. W ciągu jednego dnia udało się ich zebrać ponad 40 worków. Tym samym pobity został ubiegłoroczny rekord. W związku z dużym odzewem fanów żużla zapadła decyzja, że ta szczytna akcja będzie kontynuowana przez cały sezon.

W działania zaangażowana jest Magdalena Kamińska – Komisarz ds. Ochrony Środowiska Speed Car Motor Lublin, Lubelska Rodzina Żużlowa oraz Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Kosze na nakrętki będą znajdować się w dni meczowe koło Race Office, przy bramie głównej stadionu żużlowego na al. Zygmuntowskich.

Dodatkowo, do akcji dołączyła także lubelska firma eTAXI. Nakrętki będzie można zostawić w należących do tej korporacji taksówkach.

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. Głupi uśmiech na piance piwa

  Fajna mamuśka na foto?

 2. Uwaga na oszustów bo w jednej gminie facet zorganizował zbiórkę nakrętek PET. Pieniądze ze sprzedanych nakrętek miały zasilić konto chorego dziecka. W akcji wzięli udział mieszkańcy gminy, szkoły oraz wiele organizacji. Po całej akcji facet podziękował, po czym załadował nakrętki do swojego busa i odjechał. Kilka dni później kontrola antysmogowa z gminy przyłapała go na paleniu nakrętkami w piecu, który ogrzewał jego dom…

  • Też słyszałem, że dużo ludzi zbiera żeby palić w piecu bo się nakretki lepiej pala nawet od śmieci. Trzeba uważać, bo tacy ludzie wkożystują ofiarnosć i do tego zatruwają powietrze.

  • W jakiej gminie, jaki facet? Urban legend…

  • Mocno naciagnieta opowieść 🙂

 3. Zbieram nakrętki, chętnie oddam/pomogę 🙂

 4. Ja od jutra zbieram kapsle na szczytny cel, prosze przynosić pod stadion, jestem z fundacji piwo nie wysycha. Dużo się dowiedzieliście z tego zdania? Pewnie tyle samo co z artykułu. Luuudzie! myślicie troche? Po co co zbiera się te nakretki, tego juz nikt nie wie. Niby na szczytny cel(moze 1/10) a tak naprawde plastik z nakrętek jest najczystrzym tworzywem sztucznym nadającym sie do recyklingu a wy jesteście takimi „mrówkami” co przynoszą nakrętki dla „królowej”czyt. firmy z branży LHDPE co sprzeda wam skarpetki, wanienke dla dziecka, pojemnik na smieci,bielizne,doniczki,etc. Granulat plastikowy ma naprawde dobrą cene.

  • Śmieszne jest to, że jeszcze w zeszłym roku firma zbierała w szkole moich dzieci butelki pet i nakrętki, opłacało im się wystawić kontener, odbierać butelki i jeszcze kupować za to zabawki do świetlicy – a teraz za wywóz plastików musimy płacić i płakać. Tyle w temacie segregacji śmieci…

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas