690 680 960

Punkt gastronomiczny zasłania tablicę pamiątkową nad Zalewem Zemborzyckim. Po zakończeniu sezonu budka zostanie przestawiona (zdjęcia)

Od pewnego czasu budka z lodami i kawą znajdująca się na zaporze lubelskiego zalewu zasłania obelisk z tablicą pamiątkową odwołującą się do budowniczych Zalewu Zemborzyckiego, w tym samych mieszkańców Lublina. O sprawie poinformował nas Czytelnik. Jak nam przekazano, na jesieni punkt gastronomiczny zostanie przestawiony.

Zalew Zemborzycki powstał w 1974 roku przy udziale m.in. prac społecznych mieszkańców Lublina. W rejonie zapory, idąc w kierunku posterunku policji, natrafiamy na obelisk z tablicą pamiątkową, na której czytamy: „Zalew Zemborzycki, obiekt XXX PRL, wybudowany przy udziale społeczeństwa m. Lublin w 1970-1974”.

Jakiś czas temu w miejscu przed obeliskiem stanął kontener gastronomiczny, w którym spacerowicze, czy też rowerzyści, mogą zakupić m.in. kawę i lody. Jak zwrócił uwagę nasz Czytelnik, obiekt ten został postawiony w taki sposób, że całkowicie zasłonił obelisk z tablicą pamiątkową. Co więcej zaułek, który powstał w ten sposób jest miejscem, zwłaszcza w porze nocnej, zachęcającym do załatwiania potrzeb fizjologicznych.

O sprawę zapytaliśmy UM Lublin, dlaczego tak się stało i czy jest szansa, aby tablica była widoczna.

– Zasłonięcie tablicy faktycznie nastąpiło. Nie było to jednak działanie celowe, a jedynie niedopatrzenie w trakcie stawiania budki z lodami. Jesteśmy już po rozmowach z właścicielem budki i po zakończeniu sezonu w okolicach września budka zostanie ustawiona w taki sposób, aby tablica była widoczna dla mieszkańców Lublina – przekazał nam Artur Koperwas kierownik Działu Marketingu, Organizacji Imprez i Sponsoringu MOSiR Lublin.

(fot. nadesłane Piotr)

30 komentarzy

  1. Dlaczego po zakończeniu sezonu? Każdy może sobie odpie#dolić co mu się podoba a urzędasy (zarabiające za mało) wydadzą korzystną decyzję? To chyba tylko w Lublinie taka uczynność.

  2. No i elegancko że to załatwiono. Bez szarpania i bez kłopotu dla miłej pani prowadzącej tą budkę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa